Devler Google TV’yi yasakladı

Google’ın dev web TV hizmeti Google TV, ABD’nin devleri tarafından yasaklandı. Yeni nesil...

25.10.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Google’ın dev web TV hizmeti Google TV, ABD’nin devleri tarafından yasaklandı. Yeni nesil televizyon anlayışının en büyük ve ilk örneği olan Google TV; ABC, NBC ve CBS gibi ABD’nin en büyük televizyonlarının sitelerinde yayınlanamıyor. Bu yasaklama zincirine Walt Disney’in de katılması, Google TV’nin rakiplerine ne denli korku saldığının en büyük kanıtı.

Google TV’yi kabul etmeyip yasaklayanlar bu kadarla da sınırlı değil. Dünyanın en büyük yayın kuruluşlarından olan Fox da bugün Google TV’yi yasaklamayı planladığını açıkladı. Birçok dev yayıncı tarafından yasaklanan Google TV’yi; diğer devler HBO ve  Turner Broadcasting kucakladı.

Şu günlerde analistleri bir hayli meşgul eden Google TV ve devler olayında yapılan açıklamaların hepsi tek bir sonuca çıkıyor. Analistlere göre devler Google TV’nin kendilerini tahtlarından edeceğini düşünüyor. Ayrıca hizmetin alacağı reklamların kendi gelirlerini düşüreceği de dev yayıncıların en büyük kaygılarından. Bu tabloya bakıldığında Google TV’nin daha uzun bir süre bu firmalar tarafından yasaklı tutulacağını tahmin ediyoruz.

scroll.com.tr