Design Lions 3 ayrı bölümde değerlendirilecek

55. Cannes Uluslararası Reklam Festivali’nin Design kategorisi jüri başkanı Rodney Fitch, bu yıl ilk kez

24.12.2007 - 14:46 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

55. Cannes Uluslararası Reklam Festivali’nin Design kategorisi jüri başkanı Rodney Fitch, bu yıl ilk kez gerçekleşecek kategoriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Tasarım kategorisinin jüri başkanlığını 40 yıllık kariyeri boyunca Chartered Society of Designers ve D&AD’nin başkanlığı görevlerinde bulunan, Fitch Worldwide’ın yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Rodney Fitch yapacak. Fitch’in 1972’de kurduğu Fitch ajans şu anda 12 ülkede faaliyet gösteriyor ve marka kimliği yaratma, geliştirme ve paket tasarımı üzerine çalışıyor. Ajansın dünya çapındaki müşterileri arasında Amazon, Bentley Motors, BP, Dunlop, DHL, Hewlett-Packard, IKEA, L’Orèal, Lego, Marks & Spencer, Nokia, Microsoft, P&G, Starbucks, Toys ‘R’ Us ve Unilever bulunuyor. Rodney Fitch, ilki 2008’de ödüllendirilecek Design kategorisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Press, Outdoor, Film, Media, Sales Promotion, Cyber, Direct, Titanium, Integrated ve Radio kategorilerinde düzenlenen Cannes Uluslararası Reklam Festivali’ne ilk defa bu yıl eklenen Design kategorisinde, markanın ve ürünün iletişimindeki ve geliştirilmesindeki yaratıcı ve inovatif uygulamalar ödüllendirilecek. Design kategorisi Packaging Design, Brand Identity ve Environmental Design başlıkları altında üç bölümde değerlendirilecek.

Bu kategorilerde yarışmaya katılmak isteyenler 31 Ocak 2008’den itibaren kayıt yaptırabilecekler. Design kategorisinin ilk kazananı ve diğer kategori birincileri ise 18 Haziran 2008’de düzenlenecek Cannes Uluslararası Reklam Festivali sonunda belirlenecek.

Design kategorisiyle ilgili detaylı bilgiler…