Değeri 4.5 milyon dolar

2010 Dünya Kupası'nda tahmin yaptığı 8 karşılaşmayı da bilen kâhin ahtapot Paul'ün yıldızı parlamaya devam ediyor....

16.07.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

2010 Dünya Kupası’nda tahmin yaptığı 8 karşılaşmayı da bilen kâhin ahtapot Paul’ün yıldızı parlamaya devam ediyor. Kupanın sahibi İspanya’daki Madrid Akvaryumu, ahtapotun yaşadığı Almanya’daki Sea Life Akvaryumu’na transfer teklif etmeye hazırlanıyor. İspanyol yetkililer Paul’ün transferi için ne gerekiyorsa yapılacağını açıkladı. Ispanya’daki bir grup işadamı ise ağustosta düzenlenecek festivalde onur konuğu olarak ağırlamak istedikleri Paul için tam 30 bin Euro teklif etti.

İngiliz Halkla ilişkiler Uzmanı Max Clifford İse Ahtapot Paul’ün doğru bir stratejiyle yaşadığı akvaryuma yaklaşık 4.5 milyon dolar kazandırabileceğini ifade etti.

Ahtapot Paul’ün  reklamlarda yer alması gerektiğini söyleyen Cüfford. "Örneğin ünlü bir kola markası. Paul’ün önüne, üzerinde kendi adının ve en büyük rakibinin adının yazdığı Şişeleri koyarak ahtapota secim yaptırabilir. Bu gerçekten de harika bir pazarlama stratejisi olur" diye konuştu.

Dünyaca ünlü bir içecek firması Paul haklı bir şöhrete kavuşunca, tasarladığı reklam afişinde koluyla içeceği tutan bir ahtapota yer vermişti. Afişin altında ise "Bariz seçim" yazıyordu. Ancak uzmanlar yetkililerin bir an önce harekete geçmesi gerektiğinin de altını çiziyor. Çünkü Paul 2.5 yasında ve ahtapotların ömrü en fazla üç yıl.

haberturk.com