Dedeman Otelleri büyüme hedefini yeni atamalarla güçlendiriyor

Turizm ve madencilik sektörlerinde büyümeye odaklanan Dedeman Holding, bu stratejisi doğrultusunda operasyonel verimliliğini en üst seviyeye çıkartmak üzere Dedeman Hotels & Resorts International bünyesinde iki yeni atama gerçekleştirdi.

03.08.2007 - 11:51 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Turizm ve madencilik sektörlerinde büyümeye odaklanan Dedeman Holding, bu stratejisi doğrultusunda operasyonel verimliliğini en üst seviyeye çıkartmak üzere Dedeman Hotels & Resorts International bünyesinde iki yeni atama gerçekleştirdi.

Decar A.Ş. Genel Müdürü Banu Dedeman, Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş. Satış ve Pazarlama İletişimleri Direktörlüğü görevine atanırken, Club Med Türkiye Bölge Operasyonlarından Sorumlu Direktör olarak görev yapan Tamer Yürükoğlu, Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş. Operasyon Direktörlüğü görevine getirildi.

1975 yılında Ankara’da doğan Banu Dedeman, Boğaziçi Üniversitesi’nde Hotel Management Sertifika Programı’nı bitirdikten sonra University of Miami’de İşletme eğitimine devam etti. 2002’de Bilgi Üniversitesi Tasarım Yönetimi ve Kültürü Sertifika Programı’na katılan Banu Dedeman, çalışma hayatına ilk olarak 1993’te Yönetici Adayı olarak Dedeman Grubu’nda başladı.

3 yıl içinde Decar’ı zirveye taşıdı

1993 ve 1998 yılları arasında Dedeman Holding bünyesinde Finans, Muhasebe ve Halkla İlişkiler gibi çeşitli pozisyonlarda Yönetici Adayı olarak görev alan Banu Dedeman, 2002-2004 yılları arasında Kurumsal Projeler Direktörü olarak görevine devam etti. Bu sure içinde grubun gayrimenkul ve kurumsal iletişim projelerini yöneten Dedeman, holdingin yeniden yapılanma ve kurumsal yönetim ilkelerine geçiş süreçlerinde etkin rol aldı.

Bu aşamalarda edindiği bilgi birikimi ve yöneticilik tecrübesi ile 29 yaşında grup şirketi olan Decar Rent a Car’ın Genel Müdürlüğüne atanan Dedeman, son 3 yılda Decar’ı dünya zincirlerinin egemen olduğu günlük oto kiralama sektöründe lider konumuna taşıdı. 18 yeni noktada açılan ofisleri ile Türkiye’nin en yaygın operasyon ağına sahip olan Decar, dinamik ve yenlikçi yapısı ile hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkardı. “drop charge/ Tek yön ” ücretinin kaldırılması, call center ve filo yönetimi konularında yapılan atılımlar ile Decar, sektördeki referans kurum olma özelliğine devam etmektedir.
Genç Yönetici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Banu Dedeman, 11 yaşında bir çocuk annesidir.

Şirket kaynaklarını hedefler doğrultusunda yönetecek

Dedeman şirketlerinin kurumsallaşma sürecinde kararlaştırılan önemli organizasyonel değişikliklerden bir diğeri de Tamer Yürükoğlu’nun “Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş. Operasyon Direktörü” olarak atanması oldu.

1956 doğumlu olan Tamer Yürükoğlu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü’nü bitirdi. Lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Yürükoğlu, profesyonel iş hayatına ilk olarak 1980 yılında Artas Reklamcılık’ta AR-GE Şefi olarak başladı; 1981 ve 1986 yılları arasında STFA’da Organizasyon ve Sistem Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 1986-1990 yılları arasında Ankara ve İstanbul Hilton’da Personel ve Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yürükoğlu, 1990-2002 yılları arasında Swissotel İstanbul’da İnsan Kaynakları Direktörü, Genel Müdür Yardımcısı ve Otel Müdürü olarak çeşitli kademelerde görev aldı.

2003 yılından bu yana Club Med’in Türkiye Bölge Operasyonlarından Sorumlu Direktör olarak görev yapan Yürükoğlu, kurumsallaşma çalışmalarında önemli mesafe kaydeden Dedeman Hotels & Resorts International’ın profesyonel kadrosuna eklediği etkin isimlerden biri oldu. Yürükoğlu, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.