Dedeman Holding’e yeni İnsan Kaynakları Direktörü

Türk iş dünyasının köklü kuruluşlarından Dedeman Holding A.Ş.’nin...

07.05.2008 - 15:21 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türk iş dünyasının köklü kuruluşlarından Dedeman Holding A.Ş.’nin İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Murat Köse getirildi.

Turizm ve madencilik sektörlerinde hızla büyümesini sürdüren Dedeman Holding A.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine 1 Mayıs 2008 tarihi itibariyle Murat Köse atandı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra, University of Wisconsin’da İngilizce gelişim eğitimi aldı. Köse, eğitim hayatına Clemson University’de MBA programı ile devam etti.

Profesyonel iş hayatına 1993 yılında YÖK-Dünya Bankası, Bilkent Proje Ofisi’nde İdari İşler ve Personel Müdürü olarak başlayan Murat Köse, 1998 yılında Nokia Ankara Ofisi’nde İdari İşler, Personel ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine geçti.

Köse, 2000-2002 yılları arasında Nokia Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi İnsan Kaynakları Servisleri Müdürlüğü, 2002-2005 yılları arasında ise Nokia Türkiye ve Orta Asya Bölgesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı. 2006 yılından itibaren Nokia Doğu Avrupa, Türkiye ve Orta Asya Bölgesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevinde bulundu.

Son olarak 2007 yılında kurulan NokiaSiemensNetworks (NSN) firması Türkiye İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini yürüten Köse, evli ve iki çocuk babası.