Cumhuriyet’in 100. yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk

TKSSD'nin düzenlediği 'İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri' etkinliği 21 Aralık'ta yapılacak.

17.12.2012 - 14:50 | MediaCat

Cumhuriyet’in 100. yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (TKSSD) tarafından düzenlenen “KSS Çözümleri Pazaryeri” etkinliği bu yıl “İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk” başlığı ile 21 Aralık 2012 tarihinde Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin stratejik vizyonuna katkı sağlamak amacında olan sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak KSS çözümlerini sergilemek amacıyla düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin önde gelen şirketleri katılacak.

Şirketlerin  yaratıcı iş fikirleri geliştirme ve hem maliyetlerini düşürmek hem de ekonomik, sosyal ve çevresel ihtiyaçlara çözüm sağlamak amacıyla tüm paydaşları ile birlikte  hareket  etme  girişimi olan İşletme 2023, Türkiye’nin 2023 stratejilerini desteklemek için 2023 yılına kadar yüksek oranda istihdamı, verimliliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile kamu kuruluşlarının, şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimler ile kendi paylarına düşen katkıyı yapması anlayışına dayanıyor.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan TKSSD Başkanı şunları kaydetti: “CSR-Europe üyesi olan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği bu etkinlik, Avrupa’nın en etkili üç KSS Pazaryeri Etkinliği’nden biri olarak kabul edilmektedir. Bu etkinlik ile birlikte Türkiye’nin ihtiyaçlarını iyi özümsemiş, etkili sosyal sorumluluk uygulamalarının, İşletme 2023 hedefi kapsamında paylaşılmasını amaçlıyor, gelişime katalizör olmayı hedefliyoruz.”

Her yıl düzenlenen Pazaryeri ödülü bu sene İşletme 2023 vizyonuna uygun olarak 3 farklı kategoride veriliyor. Şirketlerin katılımcılar ile paylaşacakları KSS uygulamaları Corporate Social Responsibility Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği) ulusal ortakları, UNDP ve kurumsal sosyal sorumluluk Uzmanlarından oluşan Değerlendirme Kurulu tarafından incelenecek. Değerlendirme Kurulu’nca verilecek olan ödüllerin yanı sıra katılımcıların oylaması ile seçilecek KSS uygulamasına “Paydaş Ödülü”, Kurumsal Sosyal Sorumluluğun yaygınlaştırılması ve bilinç geliştirilmesi kapsamında liderlik eden şirketlere ise “Jüri Özel Ödülü” veriliyor. İş Dünyası’nda İnsan Hakları Uygulaması Ödülü ise bu seneye özel bir ödül olma özelliği taşıyor.

Etkinlik programı ve detaylar için tıklayınız.