Kaldığı yerden… Creobic 14

MediaCat'in nostaljik oyunu Creobic geri dönüyor!

05.01.2017 - 10:16 | Cansu Karagül

Kaldığı yerden... Creobic 14

Bu görselin reklam sloganı ne olurdu?

Sıkı ve sadık MediaCat takipçileri hatırlayacaklardır. Bundan birkaç yıl önce bir görsel paylaştığımız ve bu görsele slogan aradığımız bir reklamcılık oyunu oynuyorduk. Evet, Creobic’ten bahsediyoruz. Bilenler bilmeyenlere, yeni öğreneneler de diğerlerine duyursun, reklam sloganları türettiğimiz Creobic uzun bir aradan sonra 14’üncü oyunla devam ediyor.

Hatırlamak ya da nasıl oynandığını anlamak için eskilere buradan göz atabilirsiniz.

Tamamen mesleki tatmine dayalı olan bu reklamcılık oyununda yapmanız gereken yukarıda yer alan görsel için fikir geliştirip, “gerçek bir marka” için bulduğunuz sloganı haberin altındaki yorum kısmına ya da sosyal medya hesaplarımızdaki ilgili paylaşımın altına yazmak.

Kazanan slogan cuma günü açıklanacak. En yaratıcı sloganın sahibiyse bir adet MediaCat kitabı kazanacak. Bu haftanın hediye kitabı Yetenek Sarrafları.

Hazırsanız başlayalım!

Creobic 14 sona erdi. Katılımcılara teşekkür ederiz. Kazanan slogan: “Sıkıntı sona erdi. Monopoly simdi kışa özel piyonlarla.”

Yetenek Sarrafları

Günümüzün gittikçe hassaslaşan ekonomik dengeleri içinde varlığını sürdürmeye çalışan iş dünyasında finansal başarı için insanların rakamlardan önce gelmesi gerektiği gerçeği gittikçe önem kazanıyor. Şirketler finansal sonuçların artık iş stratejisini yaratmak ve uygulamak için doğru insanların doğru görevlere getirilmesine bağlı olduğunu öğreniyorlar. İki birey aynı nitelikler dizisini paylaşıyor olabilir ama bu nitelikler onların karakterinde farklı şekillerde birleşip, liderlik yeteneklerini birbirinden farklı hale getirebilir.

Kaldığı yerden... Creobic 14Yetenek sarrafları, önceden belirlenmiş bir kontrol listesine göre değil, gerçekte her bireyin kim olduğuna yönelik en doğru değerlendirmeyi yaparak bir sonuca ulaşırlar. Söz konusu bireyin eylemlerini, kararlarını ve davranışlarını gözlemleyerek içgörüler edinirken, çeşitli karakter özelliklerinin nasıl bir bileşim oluşturduğuna yönelik ayrıntıları görmeye çalışırlar. Ve bütün bunları “stratejik” gibi gizemli tek sözcükler halinde değil, doğrulanabilir düşünceler halinde ifade ederler.

40 yılık kariyerini General Electric şirketinde geçiren ve BusinessWeek dergisinin ifade ettiği gibi tasarımladığı yönetim geliştirme ve eğitim programları nedeniyle, GE’yi “dünyanın yetenek bakımından en zengin yönetim kadrosu”na sahip şirketi haline getiren Bill Conaty ile 35 yılı aşkın bir süredir GE, Verizon, Novartis, DuPont, Thomson, Honeywell, KLM ve MeadWestvaco gibi dünyanın en başarılı şirketlerinde üst düzey yöneticilerle çalışan Ram Charan’ın işaret ettiği yetenek değerine eğilmek şirketlere gelecek başarıları için yepyeni bir ufuk açacaktır.