Concordia adlı geminin batışı belgesel oldu

National Geographic Channels International İtalyan prodüksiyon devi DOCLAB ile ortaklaşa Isola del Giglio kıyısında kayalıklara çarparak yan yatan Concordia adlı geminin batışıyla ilgili 1 saatlik özel bir belgesel hazırladı.

25.02.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

National Geographic Channels International İtalyan prodüksiyon devi DOCLAB ile ortaklaşa Isola del Giglio kıyısında kayalıklara çarparak yan yatan Concordia adlı geminin batışıyla ilgili 1 saatlik özel bir belgesel hazırladı. “Facianın Ayak Sesleri: Costa Concordia” adlı program 29 Şubat Çarşamba akşamı saat 23:00’te National Geographic Channel ekranlarında olacak.

13 Ocak 2012 tarihinde İtalya kıyılarında karaya oturarak yan yatan Costa Concordia yolcu gemisi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. 32 yolcunun hayatını kaybettiği kazanın perde arkasının anlatıldığı belgeselde kurtulanların yaşadıklarının yanı sıra tahliye sırasında çekilen görüntülere de yer veriliyor. Son yılların en büyük trajedisi yolculuk boyunca ve geminin yan yatmaya başladığı gergin dakikalar boyunca gerek kameralarla gerek cep telefonlarıyla çekilen görüntü ve anlatımlarla ekrana taşınıyor. 

Yolcular, kurtarıcılar ve görgü tanıkları ilk ağızdan facianın nasıl gerçekleştiğini anlatıyor ve kaza sırasında nelerin yanlış gittiğine açıklık getirecek açıklamalarda bulunuyor.