Collina Türkiye’ye geliyor

Futbol tarihinin en önemli hakemlerinden, MasterCard Futbol Elçisi Pierluigi Collina...

21.05.2008 - 13:57 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Futbol tarihinin en önemli hakemlerinden, MasterCard Futbol Elçisi Pierluigi Collina, 27 Mayıs’ta Türkiye’ye geliyor. Geçtiğimiz aylarda Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından son 20 yılın en iyi hakemi seçilen Collina, 28 Mayıs tarihinde MasterCard’ın düzenlediği basın toplantısına katılacak, ardından genç hakemlerle bir araya gelerek deneyimlerini aktaracak.

Dünyanın en önemli hakemleri arasında anılan Collina, MasterCard’ın Futbol Elçisi olarak, MasterCard’ın EURO 2008 etkinlikleri kapsamında Türkiye’ye geliyor. 27–28 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da olacak Collina, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi tarafından seçilen genç hakemlerle de bir araya gelecek. Futbolun saygı gerektiren bir oyun olduğunun altını çizecek olan Collina, genç hakemlere futbol sporunu ileriye taşıyabilmeleri için tecrübeleri doğrultusunda tavsiyelerde bulunacak ve onlardan gelen soruları yanıtlayacak.

MasterCard’ın Futbol Elçileri Türkiye’de

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi hakemi olarak gösterilen ve Türk milli takımına uğur getirdiğine inanılan ünlü hakem Pierluigi Collina’yı futbol elçisi olarak seçen MasterCard’ın önceki futbol elçileri arasında dünyaca ünlü futbolcular Pele, Eusebio, Bobby Charlton, Jurgen Klinsmann ve Puff gibi isimler bulunuyor. Collina’dan önce Puff, Pele ve Bobby Charlton da MasterCard futbol etkinlikleri kapsamında Türkiye’yi ziyaret etmişti.