Colgate-Palmolive 30 yıllık ajansına neden kızdı?

AdWeek "Young & Rubicam bir problemle karşı karşıya" diye başladığı haberde, ajansın 30 yıllık müşterisi Colgate-Palmolive'i hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

22.11.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bugün AdWeek ortaya reklam dünyasının kafasını kurcalayacak bir iddia attı. "Young & Rubicam bir problemle karşı karşıya" diye başladığı haberde, ajansın 30 yıllık müşterisi Colgate-Palmolive’i fena hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Adweek’in haberine göre, firma global ajansı Y&R’ın yeni işi dolayısıyla hayal kırıklığına uğramış ve hatta kardeş bir kuruluştan yardım istemiş.

Colgate-Palmolive şirketinin içindeki ‘isimsiz’ kaynaklardan bilgi aldığını ifade eden AdWeek, bir kişinin  "Y&R’a hala sadakat besliyoruz; ama aynı zamanda bu sadakatimiz bozguna uğradı" dediğini ve tehditkar bir cümle eklediğini ifade ediyor: "Eğer mutlu olmazsak onların hayatını daha beter ederiz". 

Firmadan başka bir kaynağın ağzındansa şu ifadeler yazılmış: "Bizde biraz ayaklarını sürüdükleri hissi uyandı. Yeterince hızlı olamadılar".

Y&R’nin Colgate-Palmolive’in ‘speed stick’ deodorant’ı için Old Spice benzeri fikirler ürettiğini ve bu şekilde eski ecza dolabından medet umduğunu ifade eden AdWeek, ajansın açıklama yapmayı reddettiğini de sözlerine eklemiş.