Coca-Cola İçecek’e Yeni CEO

Coca-Cola İçecek’in CEO’luğuna Burak Başarır geçecek.

21.10.2013 - 11:03 | MediaCat

Facebook
Twitter
Share on LinkedIn
+

Coca-Cola İçecek (CCİ) CEO’su Damian Gammell 1 Ocak 2014 itibariyle Anadolu Grubu’nun Anadolu Efes ve CCİ’den oluşan İçecek Bölümü’nün Başkanlığına atanırken, Coca-Cola İçecek’in CEO’luğuna ise Burak Başarır geçecek.

Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da 23 fabrikası ile faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek’in (CCİ) CEO’su Damian Gammell, 1 Ocak 2014 itibariyle Anadolu Grubu’nun İçecek Grup Başkanı ve Anadolu Efes CEO’su görevlerini yürütmeye başlayacak. Coca-Cola İçecek’in CEO’luğuna ise, halen Türkiye Başkanı olarak görev yapan ve 2005-2010 yıllarında CFO’luk görevini yürüten Burak Başarır geçecek. Damian Gammell’in, CCİ Yönetim Kurulu Üyeliği devam edecek.

Burak Başarır, CCİ’nin satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonu olan Türkiye Bölgesi’ni 2010 yılından beri yönetiyor. 1998 yılında CCİ’ye katılan Başarır, artan yönetim sorumlulukları ile finans ve satış departmanlarında farklı roller üstlendi. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi etti. 2006 yılında gerçekleşen CCİ’nin halka arzında kilit rol oynayan Başarır, CCİ – Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etti.

California State Üniversitesi’nde işletme öğrenimi gören Burak Başarır, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Facebook
Twitter
Share on LinkedIn
+