Cipso reklamı için 200 bin YTL aldı

Türkiye'de kahve, cips ve çikolata sektöründe faaliyet gösteren

17.03.2008 - 14:10 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’de kahve, cips ve çikolata sektöründe faaliyet gösteren Kraft Türkiye’nin cips markası olan Cipso yenilendi.

Özel bir ambalaj ve teknoloji kullanılarak yenilenen Cipso’nun tanıtım toplantısında konuşan Kraft Tuzlu Çerezler Bölümü Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu, Türkiye’de 65 bin tonluk pazar payına sahip olan cips pazarında yüzde 15’lik pazar payıyla iki büyük firmadan biri olduklarını söyledi. Güloğlu şunları söyledi: “Cips pazarı 500 milyon doları aştı. Biz Kraft olarak global ekonomide 35 milyar dolarlık bir pazar hacmine hakimiz. Hedefimiz yeni ambalaj yatırımızdan sonra gelecek yeni yatırımlarla Türkiye’deki pazar payımızı artırmak.

Cipso’nun ambalajını değiştirirken lezzetini geliştirdik. Artık Cipso daha çok daha fazla patates ağırlıklı ve daha çıtır. 2008’de de Cipso’nun yeni yüzü Ayşe Hatun Önal’lı reklam filmlerimiz ekranlarda olacak.”


‘Agresif büyüyeceğiz’

Kraft’ın Türkiye’den Sorumlu Pazarlama Müdürü Sibel Raif de sektördeki rekabeti anlatırken, “Biz de bu rekabet ortamında agresif oyuncu konumumuzu bozmadan ilerleyeceğiz. Yeni fabrika yatırımlarımız söz konusu olabilir. Her daim yatırım yaparak tüketicinin taleplerine cevap vereceğiz” dedi. ABD’nin birinci, dünyanın ikinci büyük markalı yiyecek ve içecek şirketi olan Kraft’ın faaliyet gösterdiği alanları anlatan Raif şöyle devam etti: “1993’ten bu yana çikolata, kahve ve cips pazarındayız. 2002’de Türkiye’de cips üreticisi Kar Gıda’yı alarak sektörde ilk iki büyük firmadan biri haline geldik. Hedefimiz sektörde lider konuma yükselmek.”


Cipsin kısa tarihi

Patates cipsi ilk kez, 1853’te NewYork’lu bir otel işletmecisi olan George Crum tarafından müşterilerine değişik bir tat sunma amacıyla yapıldı. Her zaman yaptığı Fransız usulü kızarmış patateslere gelen şikâyetler üzerine Crum, patatesleri parmak şeklinde doğramak yerine ince dilimler halinde kesip kızarttı. Müşteriler, bu cipsleri beğendi ve üretim giderek yaygınlaştı.

Kaynak: Milliyet