Cillit Bang’ten yeni bir reklam türü

Marka cleantertainment'ı gururla sunar.

07.01.2016 - 12:01 | Arzu Nilay Kocasu

Cillit Bang'ten yeni bir reklam türü
12
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Reklamın yaratıcı olanı makbul olsa da bazı sektör ve ürünlerin yaratıcılığın önüne diğerlerine kıyasla daha yıkılmaz duvarlar ördükleri de bir gerçek. Öte yandan, bu sarsılmaz duvarları aşmak ne kadar zor olursa, duvarın ardındaki yaratıcılık da bir o kadar ışıltılı olabiliyor.

İngiliz Reckitt Benckiser’ın temizlik ürünleri markası Cillit Bang, İngiltere semalarında yayınladığı pek de ilgi çekici olmayan reklamlarla tanınıyor. Makus talihini döndürmek ve reklamlarının izleyiciler tarafından birer eğlence aracına dönüştürülmesine son verip onu izleyicilere doğrudan bir eğlence aracı olarak sunmak isteyen marka, “cleantertainment” adını verdiği yeni bir türü yeni bir reklam filmiyle duyurdu.

Michael Sembello’nun 80’ler müziğinin nadide örneklerinden biri olmasının yanı sıra Flashdance filminin de soundtrack’indeki kıymetli parçalardan biri olan şarkısı Maniac eşliğinde dans eden Daniel Cloud Campos’un -ki kendisi Madonna’nın dansçılarından biri olur- yer aldığı reklam filmi, markanın bugüne kadar yayınladığı reklamlarda boy gösteren Barry Scott’ınkisine kıyasla çok daha hareketli bir “temizlik manyaklığı” sunuyor.

Kaynak: Business Insider