Cem Yılmaz’lı Telekom reklamlarında konsept değişikliği

Cem Yılmaz'lı reklam filmlerinden sonra telefon görüşmelerinde yüzde 20 artış sağlayan Türk Telekom...

20.02.2008 - 10:33 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Türk Telekom, Cem Yılmaz’ın reklam filmlerinde konsept değişikliğine gidiyor. Geçen yıl usta komedyenin, stand-up tarzı reklamlarını kullanan Türk Telekom, yeni dönemde hikaye tarzında reklam filmleri sunmaya hazırlanıyor.

Ellerinde bu tarzda çekilmiş filmler bulunan şirket yetkilileri, VDSL, videofon gibi ürünlerinin Telekomünikasyon Kurulu’ndan onay almasını bekliyor. Cem Yılmaz’lı reklam filmlerinden sonra telefon görüşmelerinde yüzde 20 artış sağlayan Türk Telekom, bu filmlerden de büyük bir geri dönüş bekliyor.

Cem Yılmaz geçen yıl Türk Telekom için 44 reklam filmi çekti. İlk etapta Cem Yılmaz’a 24 film çektiren Türk Telekom, reklamlar etkili olunca ilave 10 bölüm daha istedi.

Bir süre sonra da ikinci kez 10 bölümlük ilave anlaşma yapıldı. Geçen yıl Türk Telekom ve TTNet’e toplamda yaklaşık 30 milyon dolar reklam bütçesi ayrılmasına rağmen Cem Yılmaz’a verilen ücret açıklanmamıştı. Şirket yetkilileri, bu yılki anlaşmanın maddi boyutunu da açıklayamayacaklarını belirtti. Türk Telekom Pazarlama Direktörü Eren Demircan, “Cem Yılmaz gibi bir yüz için oldukça makul sayılabilecek bir fiyat verdiğimizi söyleyebilirim.” demekle yetindi.

Kaynak: Zaman