Carrefoursa gözünü Migros’a çevirdi

Koç Grubu'nun satışa çıkardığı perakende devi Migros'a sektörün bir diğer büyük oyuncusu Carrefoursa talip oldu...

22.08.2007 - 15:11 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Koç Grubu’nun satışa çıkardığı perakende devi Migros’a sektörün bir diğer büyük oyuncusu Carrefoursa talip oldu.

Sabancı Holding ile Fransız Carrefour ortaklığı olan şirket Migros ile yakından ilgileniyor. Sabancı Holding CEO’su Ahmet Dördüncü, satış süreci Eylül’de başlayacak olan Migros ile ilgilenip ilgilenmedikleri yönündeki bir soruyu şöyle yanıtladı:

“Carrefoursa olarak Migros fırsatıyla ciddi bir şekilde ilgileniyoruz. Süreç Eylül’de başlayacak. Biz de bu süreç içinde olacağız. Öncelikle Türkiye için düşünüyoruz”

Sabancı Holding Başkanı Güler Sabancı’nın düzenlediği basınla sohbet toplantısında konuşan Dördüncü, Migros’un şu anda organize perakende sektöründeki pazar payının yüzde 20’nin üzerinde, Carrefoursa’nın payının ise yüzde 14 civarında olduğunu kaydederek, Migros’un satın alınması halinde yüzde 22’lik organize perakende pazarının yaklaşık yüzde 35’ine hakim olacaklarını belirtti.

Carrefoursa’da Fransız süpermarket zinciri Carrefour’un yaklaşık yüzde 58 ve Sabancı Holding’in ise yüzde 39 payı bulunuyor.


Hisselerde yükseliş yaşandı…

Carrefoursa’nın Migros ile ilgilendiğini açıklaması hisseleri de olumlu etkiledi. Carrefour hisseleri ilk seansı yüzde 3.73, Migros ise yüzde 4.76 primli tamamladı.

kaynak: Hürriyet