Cannes’dan Türkiye’ye ikinci ödül ‘Silver Lion’

Bu sene 56.'sı düzenlenen Uluslararası Cannes Reklam Festivali'nde Türkiye ikinci ödülünü radyo kategorisinde aldı...

24.06.2009 - 14:06 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bu sene 56.’sı düzenlenen Uluslararası Cannes Reklam Festivali’nde Türkiye ikinci ödülünü radyo kategorisinde aldı. Grey İstanbul, Google için hazırladığı radyo kampanyası ile Radyo kategorisinde dağıtılan iki Gümüş Aslan’dan birinin sahibi oldu. “Street” (Sokak) başlıklı çalışmada matkap sesinden araba kornasına, vapurdan çay bardağına kadar gündüz vakti sokağa ait tüm sesler teker teker elenerek istenilen “Hint bülbülü” şakımasına ulaşılıyor. Reklamın sloganı ise ‘Ele bütün dunyayı, sadece aradığın sonucu bul’.

Grey istanbul Ajans Başkanı Alper Üner kazandıkları ödülle ilgili olarak şunları söyledi: ‘Dünyada beş büyük yarışma var. Cannes Lions, o beş yarışmadan bu sene içindeki sonuncu yarışma. London International’da bir Gümüş, Amerika’daki The One Show’da bir Altın, Clio’da bir Gümüş almıştık. Dolayısıyla bunlar olunca, insan yıllar sonra Cannes’a bir beklentiyle geliyor. Şunu gördük ki iyi iş dünyanın nerseinde olursa olsun kendini gösteriyor ve ödülü alıyor. Bu sene Cannes’da Türkiye’den bu kadar çok işin short list’te olması Türk reklamcılığı için çok iyi bir şey. Ama bu başarının sadece bir seneyle kalmaması, istikrarlı bir şekilde devam ediyor olması gerekiyor.İnşallah bu kadar shortlist’ten bir de Altın Aslan çıkar, hep beraber kutlarız…’

Projeyi aşağıdaki linkten dinlemek mümkün:

http://work.canneslions.com/radio/?award=3

Öte yandan Radyo Büyük Ödülü Güney Afrika’ya gitti. Grand Prix, Net#Work BBDO Johannesburg tarafından Virgin Atlantic Airline için hazırlanan ‘Dancer’, ‘Dog’ ve ‘Ferret’ adlı çalışmalara verildi.