Cannes’dan şimdilik iyi haber yok

Bu yıl 58.'si düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivalinde ilk üç kategorinin ödülleri pazartesi (20 haziran) gecesi düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

21.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?
Bu yıl 58.’si düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivalinde ilk üç kategorinin ödülleri pazartesi (20 haziran) gecesi düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Festivaldeki bu ilk ödül töreninde doğrudan pazarlama, promosyon & aktivasyon ve pr kategorilerinin ödülleri verildi.
 
Leo Burnett İstanbul’un Bireysel Emeklilik Sistemi için yaptığı ‘100 TL getir 125 TL al’ başlıklı çalışması, kısa listeye kaldığı doğrudan pazarlama ve pr kategorilerinin ikisinde de ödüle erişemedi. Promosyon & Aktivasyon kategorisinde ise Türkiye’den kısa listeye kalan herhangi bir iş olmamıştı.
 
İKİ BÜYÜK ÖDÜL AYNI İSE
 
Bu arada doğrudan pazarlama kategorisinin büyük ödülü Romanya’ya gitti. BV McCann Erickson’in Snack markası için yaptığı ‘American Room’ başlıklı çalışma büyük ödüle uzandı. Aynı çalışma promosyon & aktivasyon kategorisinde de büyük ödül elde ederek bu yıl festivalin ilk sürprizlerinden birine imza attı.
 

 
PR kategorisinin büyük ödülü ise Avustralya’ya gitti. Clemenger BBDO Melbourne’nün National Australia Bank için yaptığı PR çalışması büyük ödüle hak kazandı.