Cannes’da yeni kategori

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali 60’ıncı yılında 'The Innovation Lions' kategorisiyle yenilikçi fikirleri ödüllendiriyor.

17.01.2013 - 16:26 | MediaCat

Cannes’da yeni kategori INNOVATION-LION-TROPHY
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali 60’ıncı yılında The Innovation Lions adını verdiği, teknolojinin ve yeniliğin ödüllendirileceği yeni kategoriyi yarışmaya dâhil ediyor.

Teknolojinin öncü formlarını seçecek olan jüri, yaratıcı iletişime katkı sağlamak üzere geliştirilmiş uygulamalar, programlar, donanımlar, diğer radikal yazılımlar ve ürünler bazında bir değerlendirme yapacak.

Lions Festivalleri Başkanı Terry Savage, yeni kategoriye ilişkin şunları söylüyor:

“2012 Titanium Grand Prix ve The Invisible Car ile 2012 Outdoor Grand Prix ödüllerini kazanmış olan Nike+Fuelband gibi teknolojinin yenilikçi formlarını kullanan büyük fikirler zaten fark ediliyor ve Cannes’da ödüllendiriliyorlar. Innovation Lions bundan farklı. Innovation Lions ödülleri,  bir anlamda, sektörü ileri taşıyan ve yarışmada kazanan o ‘inanılmaz’ fikirlerin hayata geçirilip yaratıcı isimlerin müşterilerle benzersiz bir şekilde iletişim kurmasını mümkün kılan ‘gerçek teknolojiyi’ onurlandıracak.”

Yarışmaya başvururken adaylar önce tasarılarını yazılı olarak paylaşıp, hazırladıkları tasarıya ilişkin bir kanıt sunmakla mükellefler. Kısa listeye kalan adaylar jüriye teknolojilerine dair 10 dakikalık bir sunum yapıyorlar; sunumu 10 dakika süren soru-cevap bölümü takip ediyor. Değerlendirme ve oylama sürecinin ardından ise Innovation Grand Prix ve Innovation Lions ödüllerinin kazananları 18 Haziran 2013 tarihinde Cannes’da yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Söz konusu kategoriye 24 Ocak-19 Nisan tarihleri arası başvuru yapılabiliyor.

Başvuru detayları için tıklayınız.

 

Itır Yıldız