Cannes Lions’a başvurular başladı

Yetenekler 23 kategoride ödüllendirilecek.

22.01.2016 - 15:02 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Cannes Lions jürisine bir Türk isim girdi
19
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bu yıl 63’üncüsü düzenlenecek olan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ne başvurular başladı. 23 kategorinin bulunduğu festival, 18-25 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl festivaldeki yeniliklerden biri, dijital kampanyaların uygulanma sürecine ve kullanıcı deneyimine odaklanacak yeni kategori Digital Craft Lion. Bir diğer yenilik ise Branded Content & Entertainment Lions kategorisi yerine gelen iki günlük Lions Entertainment etkinliği ve etkinlik kapsamında kurgulanan Entertainment Lions ve Entertainment Lions for Music kategorileri. Ayrıca, 1992 yılından bu yana ödüllerin bir parçası olan Press Lions’ın bu yıl itibarıyla isim değiştirerek Print&Publishing Lions adını aldığını da tekrar hatırlatalım.

Lions Innovation festivalinin jüri başkanları belli oldu

Cannes Lions’tan gelen bir diğer haber de 21-22 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek iki günlük Lions Innovation festivalinin jürileri. Yaratıcılık için katalizör görevi gören data ve teknolojilerin keşfedileceği festivalin bu yıl jüri başkanlığını Tash Whitmey ve Emad Tahtouh üstlenecek.