Cannes Lions jüri başkanları açıklanmaya devam ediyor

17-23 Haziran tarihleri arasında Cannes'da gerçekleşecek olan Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nin jüri başkanları açıklanmaya devam ediyor.

05.03.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Cannes Lions Yaratıcılık Festivali bu sene 17-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival zamanı yaklaştıkça jüri başkanları da teker teker açıklanmaya devam ediyor. Bugün direkt iletişim, pr ve promosyon & aktivasyon bölümlerinin jüri başkanları da belli oldu.

PR Lions kategorisinin jüri başkanı Weber Shandwick Global Başkan Yardımcısı Gail Heimann oldu. Gail Heimann dünyanın önde gelen global markalarının global markalarının stratejilerinden sorumlu, ayrıca Shandwick’in dijital ve analiz bölümlerinin de yönetiminden sorumlu.

Direct Lions kategorisi jüri başkanı Shalmor Avnon, Amichay Yaratıcı Grup Başkanı ve Ortağı. Ayrıca 1994-2011 Y&R İsrail’de çalıştığı dönemde Gideon, 17 adet aslan kazandırmıştı. 2009’da Yılın Medya Ajansı sıralamasında da ikinci olmalarını sağlamıştı.

BBDO Yeni Zelanda Yaratıcı Başkanı Nick Worthington ise bu yılın Promo&Aktivasyon bölümünde jüriye kılavuzluk edecek. Nick, 1986’da BBH’ye katılmasından sonra ilk aslanını Levis için ürettiği bir kampanya ile kazanmıştı. İlerleyen yıllarda da ödüllerine yenilerini ekledi. Ve birçok kez Cannes Lions’ta jüri üyeliği yaptı.