Cannes 2008 Radyo Jürisi Başkanı açıklandı

Cannes 2008’in Radyo kategorisinde jüri başkanlığını, daha önce Cannes 2005’te Radyo jürisinde de yer alan...

28.11.2007 - 08:36 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Cannes 2008’in Radyo kategorisinde jüri başkanlığını, DDB Chicago Başkan Yardımcısı ve Grup Kreatif Direktörü Mark Gross’un yapacağı açıklandı.

Daha önce Cannes 2005’te Radyo jürisinde yer alan Gross, aralarında Andy’s, Clios, Radio Mercury Awards, Kinsale Awards, the One Show, D&AD, Art Director’s Club, New York Festivals ve iki Cannes Grand Prix Radio Lions olmak üzere birçok ödülün sahibi.

Gross’a göre radyo televizyon kadar çekici değil, iyi tasarlanmış basılı yayınlar kadar güzel bir görünüme sahip değil ya da alternatif medya gibi yeni bir çığırlar açmayacak. Ama çok iyi yapıldığında, radyodan daha güçlü etkiye sahip başka bir mecra yok. Gross şöyle devam ediyor: “Bu yılın Radyo Jüri Başkanı olmak benim için büyük bir onur ve zevk. En iyi radyo kampanyalarından oluşturulmuş bir koleksiyonun başında olmak ve başlat tuşuna basmak ve kendimi uçuşa hazırlamaktan daha heyecan verici bir şey olamaz.”

DDB’de art direktörlükten yaratıcı grup direktörlüğüne yükselen ve şirketin en önemli müşterisi Anheuser-Busch için ödüllü kampanyalar yaratan Mark Gross’un en çok hatırlanan işi ise Bud Light ‘Always Worth It’ ve Bud Light ‘Real Men of Genius kampanyaları oldu. Bu iki radyo kampanyası, reklamcılık tarihinde en çok ödül kazanan kampanyalar olarak biliniyor.

Syracuse Üniversitesi Reklam Tasarımı’nı bitirmesinin ardından kariyerine 1990 yılında başlayan Mark Gross, New York’ta post prodüksiyon şirketi R. Greenberg Associates’te çalışmaya başladı. 1991’de reklamcılığa sürüklenerek Chiat/Day New York’ta junior art director pozisyonunda çalışmaya başladı. Burada bulunduğu iki yıl içerisinde MTV, Reebok, American Express ve New York Lottery için hazırlanmış bir çok ödüllü işe imza attı.