Çanakkale Seramik & Kalebodur TURQUALITY kapsamında

Türkiye yapı sektörünün lider kuruluşu Kaleseramik, öncü markaları Çanakkale Seramik & Kalebodur ile dünyanın devlet destekli

11.03.2008 - 13:51 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye yapı sektörünün lider kuruluşu Kaleseramik, öncü markaları Çanakkale Seramik & Kalebodur ile dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamına alındı. Çanakkale Seramik & Kalebodur, “10 yılda 10 Dünya Markası Yaratma” vizyonu ile geliştirilen TURQUALITY programına kabul edilen 51 Türk markası arasına girdi. Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin desteğiyle yürütülen ‘TURQUALITY’ programı sayesinde, 2023 yılında Türkiye’nin ihracat hacminin 500 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor.

Bahadır Kayan: “Turquality, Türk firmalarına dünya markası olma sürecinde rehberlik ediyor”

Çanakkale Seramik&Kalebodur’un “TURQUALITY’’ kapsamına alınması ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kaleseramik Satış ve Pazarlama Genel Koordinatörü Bahadır Kayan, “Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY, Türk firmalarının dünya markası olma sürecinde, önemli bir işlev üstleniyor. TURQUALITY, dünya markası olma yolunda firmaların yurtdışında pazarlama faaliyetlerini geliştirmelerinde rehberlik ediyor ve onlara bu faaliyetlerinde yepyeni ufuklar açıyor” dedi. Çanakkale Seramik & Kalebodur markaları ile Türkiye’de ve dünyada pazar liderliğinin gereklerini yerine getirebilmek için, firma olarak sürekli yeniliklerin peşinde olduklarını belirten Bahadır Kayan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Seramik sektörü, Türk sanayinin yurt dışında rekabet gücü ve deneyimine sahip olan en önemli iş alanlarından birisidir. Çanakkale Seramik&Kalebodur markalarını üreten Kaleseramik firmamız ise, bugün 68 milyon metrekarelik kapasitesiyle, tek bir alanda üretim yapan dünyanın en büyük seramik üretim kompleksine sahip kuruluşudur. Kaleseramik, yarım asırdan bu yana ürettiği her üründe mükemmele ulaşmak için çalışmaktadır. Halen 5 kıtada 60 ülkeye yıllık 20 milyon metrekareye yaklaşan seramik ihracatı gerçekleştirmekteyiz. Yurtiçindeki liderliğimizi dünyaya taşıma konusundaki çalışmalarımızın, TURQUALITY sayesinde daha büyük bir ivme kazanacağına inanıyorum.”

TURQUALITY için firmalarda aranan kriterler

Firmaların TURQUALITY kapsamına alınabilmesi için, gelişim potansiyeli olan sektörlerdeki önde gelen firmaların, yıllar itibariyle gösterdikleri istikrar, performans ve elde ettikleri uluslararası marka gücü dikkate alınıyor. Firmalar 10 performans kriterlerine göre değerlendiriliyor. Stratejik Planlama ve Kurumsal Performans Yönetimi; Finansal Performans; Tedarik Zinciri Yönetimi; Marka Yönetimi; Marka Gücü; Ürün Tasarımı/Araştırma Geliştirme; Pazarlama, Müşteri ve Ticaret Yönetimi; Kurumsal Yönetişim, İnsan Kaynakları Yönetim; Bilgi Sistemleri Yönetimi.