Burger King’e yeni global CMO

Burger King, Coca Cola’nın eski tepe yöneticilerinden Natalia Franco’yu, Global Pazarlama Direktörü (CMO) olarak görevlendirdi...

06.05.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Burger King, Coca Cola’nın eski tepe yöneticilerinden Natalia Franco’yu, Global Pazarlama Direktörü (CMO) olarak görevlendirdi. Öncesinde, Coca Cola’da global pazarlama ve inovasyon çalışmalarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Franco, fast food devinin ürün genişlemesinden, müşteri ilişkileri yönetiminden ve marka reklamından sorumlu olacak. Franco, doğrudan Burger King’in CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı John Cidsey’e bağlı olacak.

Franco, Coca Cola’da çalışırken öncelikli olarak, markanın McDonald’s odaklı pazarlama çalışmalarından sorumlu idi. Franco, Coca – Cola’daki deneyimlerinin öncesinde, General Mills, Savoy Brands İnternational ve Unilever Panama ile Unilever Kolombia için çalışmıştı. Coca Cola, Franco’nun yerini kimin alacağı hakkında bilgi vermekten kaçındı.

ABD’de, MDC Partners’e bağlı Crispin Porter + Bogusky ile çalışan Burger King, sadece ABD’de medya harcamalarına yaklaşık 300 milyon dolar harcıyor.

 

medyaloji.net