Bu billboard’un dumanı tütüyor

İstanbul’da farklı noktalarda Knorr Naneli ve Yoğurtlu Çorba’nın yer aldığı merdaneli billboard ve raketler bulunuyor...

22.02.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Knorr, Türkiye ve İstanbul sokaklarını yaratıcı açık hava çalışmalarıyla süslemeye devam ediyor. “Dumanı tüten çorba” temasını yeni ürünü için farklı bir şekilde yorumlayan Knorr, İstanbulluları sıcak çorba lezzetine çağırıyor. İstanbul’da farklı noktalarda Knorr Naneli ve Yoğurtlu Çorba’nın yer aldığı merdaneli billboard ve raketler bulunuyor.

“Dumanı tüten çorba” açık hava reklamı, 2 billboard’un konstrüksiyonla birleştirilerek üzerine vinil germe çekilmesiyle hayat buldu. Ahşaptan yapılan 3 boyutlu merdanenin asma sistemiyle billboard üzerine yerleştirildiği açık hava çalışması, kasenin arkasına konulan su buharı makinesiyle, çorbadan gerçek duman çıkmasını sağlıyor. 3 boyutlu ahşap merdane uygulaması billboard’ların yanı sıra raketlere de görülüyor.

DDB Medina Turgul’un tasarımıyla Santa Adworks’ün hayata geçirdiği yaratıcı reklam çalışmasının, medya ilişkilerini MindShare, prodüksiyon aşamalarını ise Reklamedya yürüttü.