Bridgestone’a ‘Yılın Lastik Üreticisi’ ödülü

Bridgestone, lastik endüstrisindeki başarılı çalışmalarından dolayı uluslararası bağımsız bir jüri tarafından “Yılın Lastik Üreticisi” ödülüne layık görüldü...

18.03.2008 - 16:41 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bridgestone, lastik endüstrisindeki başarılı çalışmalarından dolayı uluslararası bağımsız bir jüri tarafından “Yılın Lastik Üreticisi” ödülüne layık görüldü.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Bridgestone, dünyanın önde gelen lastik dergilerinden Lastik Teknolojisi’nin (Tire Technology International) bu yıl ilk kez düzenlediği “Yenilik ve Mükemmeliyet için Lastik Teknolojisi Uluslararası Ödülleri”nde “Yılın Lastik Üreticisi” ödülünü aldı. Bridgestone, lastik endüstrisinin uzmanlarından oluşan bağımsız bir jüri tarafından, AR&GE’deki etkileyici büyümesi, Avrupa’daki test faaliyetleri, dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380’e özel lastik üretimi gibi birçok çalışma ve projesinden dolayı ödüle layık görüldü.

Lastik endüstrisinin profesyonelleri, mühendisler ve akademisyenlerden oluşan 15 kişilik uluslararası bağımsız jüri; lastik üretimi ve tasarımdaki yenilikçilik, çevresel başarı, yılın lastik teknolojisi, yılın lastik sağlayıcısı ve yılın lastik üreticisi olmak üzere beş kategoride ödül verdi. Bridgestone’un Avrupa’daki Teknik ve Deneme Merkezlerinin büyümesi de dahil olmak üzere son 12 ayda gerçekleştirdiği başarılar ödüllendirildi. Bridgestone’un Deneme Merkezi, farklı lastik tiplerinin her türlü yol koşullarında test edilebildiği Avrupa’nın ilk test merkezi olma özelliğini taşıyor.

Bridgestone Avrupa Başkanı ve CEO’su Takashi Urano “2008 Yılın Lastik Üreticisi ödülünü kazanmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Bridgestone’un Avrupa ve uluslararası alandaki başarıları, bizim lastik işindeki global lider konumumuzu güçlendirecektir” dedi.

Ayrıntılı bilgi için:
Soylu ve Cengiz Danışmanlık
Senem Bilgin
0212 245 38 30