Borusan, İstanbul’a ilham veriyor

Piramit tarafından hazırlanan Uluslararası İstanbul Müzik Festivali iletişim kampanyasında...

04.06.2008 - 17:30 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Piramit tarafından hazırlanan Uluslararası İstanbul Müzik Festivali iletişim kampanyasında, klasik müziğin kitlelere sunulmasında Borusan’ın üstlendiği rol, renkli ve kolay anlaşılabilecek görsel bir dil olan karikatür ile anlatılıyor. Amaç klasik müziğin, toplumun yalnızca elit katmanları ve üst gelir grubu ile ilişkili olduğu yanılsamasını kırmak, gençleri yakalamak ve toplumun cok daha geniş bir kesimini etkileyerek, klasik müziği tabana yaymak.

Ergün Gündüz, Hasan Kaçan, İrfan Sayar, Latif Demirci ve Piyale Madra gibi ünlü çizerlerin Ajans tarafından verilen brief doğrultusunda müzik-insan ilişkisine kattığı eşsiz yorumlar, Piramit’in kapsamlı yaratıcı yaklaşımı ve stratejisiyle zenginleşiyor. Kampanyanın sloganı “Hayat Müzikle, Müzik Borusan’la Güzel!”

Benzer bir iletişim stratejisi, yine Piramit imzası ile yayınlanan Borusan Filarmoni Orkestrası iletişiminde kullanılmış ve Motzart, Beethoven ve Schubert, MP3 çalar, güneş gözlüğü ve kahve gibi günümüz gençliğinin kullandığı aksesuarlar ile kampanyanın görselinde yer almıştı.