boogy the event company’den boogy akademi

boogy akademi, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile gençleri nitelikli işgücü olarak sektöre kazandıracak.

08.10.2012 - 07:30 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Etkinlik ve eğlence sektöründe önemli bir eksiklik olan temel mesleki eğitim standartlarının oluşturulmasına destek olmak amacıyla boogy the event company bünyesinde kurulan boogy akademi, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile istekli gençlerin bir yetenek havuzuna alınarak nitelikli işgücü olarak sektöre kazandırılmasına destek olacak.

PricewaterhouseCoopers (PwC) tarafından gerçekleştirilen “Global Entertainment and Media Outlook 2011 – 2015 Araştırma Raporu” verilerine göre, Türkiye’deki etkinlik ve eğlence sektörü büyüklüğünün, medya harcamaları hariç yaklaşık 4 milyar $ olduğuna ve düzenlenen etkinlik sayısının her yıl % 3 artış gösterdiğine dikkat çeken boogy the event company Ajans Başkanı Fatih Dağıstanlı, sektörde önemli bir eksiklik olan temel mesleki eğitim standartlarının oluşturulmasına destek olmak için boogy akademi’yi kurduklarını belirtti.

BÜYEM Merkez Müdürü ve Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Tamer Atabarut ise BÜYEM’de teori ile uygulamayı birleştirerek katılımcılara yaşama geçirilebilir bilgi ve beceriler kazandırmayı amaçladıklarını belirterek ‘Etkinlik ve Eğlence Sektöründe Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı’nda teorik derslerin yanı sıra, katılımın zorunlu olduğu staj modülü sayesinde öğrencilerin nitelikli iş gücü olarak sektöre kazandıracaklarına inandıklarını söyledi.

Güz Dönemi Sertifika Programı 3 Kasım’da başlıyor

boogy akademi ve BÜYEM işbirliği ile düzenlenecek Güz 2012 Dönemi “Etkinlik ve Eğlence Sektöründe Pazarlama Yönetimi” sertifika programı 03 Kasım – 22 Aralık 2012 tarihleri arasında 8 hafta boyunca her Cumartesi günü, saat 10:00- 18:00 arasında BÜYEM binasındaki eğitim salonunda gerçekleştirilecek. Ayrıntılı bilgiye akademinin internet adresinden ulaşabilirsiniz.