BKM’nin başına Soner Canko geçiyor

Bankalararası Kart Merkezi'nin yeni Genel Müdürü Soner Canko olacak. Canko’nun yerine geçtiği Sertaç Özünal ise merkeze danışmanlık yapacak.

08.07.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bankalararası Kart Merkezi’nin yeni Genel Müdürü Soner Canko olacak. Canko’nun yerine geçtiği Sertaç Özünal ise merkeze danışmanlık yapacak.

Son olarak Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Soner Canko’nun, Sertaç Özinal’in 25 Temmuz’da Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmasından sonra bu göreve getirilecek.

Kendi isteğiyle görevini bırakan Sertaç, Özinal’in BKM’ye danışmanlık yapacak.

2001-2002 yılları arasında BKM’de Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapan Sertaç Özinal, 2004 yılından bu yana BKM Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

SONER CANKO KİMDİR?

1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Soner Canko, aynı üniversitenin İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı.

İş yaşamına Dışbank Bilgi Teknolojileri bölümünde başlayan Canko, sırasıyla Procter & Gamble, Citibank, Alternatifbank, Bank Kapital ve Hewlett-Packard’da yönetici olarak çeşitli görevler üstlendi.

2003-2007 yılları arasında, Bileşim AŞ’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyeliğine ek olarak Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yapan Canko, 2007-2009 yılları arasında First Data Türkiye’de Kurucu Genel Müdür olarak görev yaptı. Son olarak Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Soner Canko, İngilizce biliyor.

Ntvmsnbc