[email protected]üs kazananları belli oldu

Şampiyon ekip Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden.

23.05.2016 - 16:23 | Arzu Nilay Kocasu

bizz@kampüs'ün kazananları belli oldu
49
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Yıldız Holding’in üniversiteler arası fikir yarışması [email protected]üs beşinci yılında en parlak fikirleri ödüllendirdi.

Her yıl farklı bir Yıldız Holding markasıyla gerçekleşen ve üçer kişilik ekiplerden oluşan katılımcıların en parlak fikirlerini bu yıl Café Crown için sundukları yarışma kapsamında 129 üniversiteden başvuran 2 bin 38 takım ve 6 bin 114 öğrenci arasından birincilik koltuğuna oturan ekip “Café Crown Cold” projesiyle Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Şeyda Nur Cevahiroğlu, İsmail Furkan Köşker ve Hakan Turfanda’dan oluşan Lusty ekibi oldu.

Üniversitelerin 2, 3, 4’üncü sınıfları ve yüksek lisans bölümlerine devam eden öğrencilerin katılımına açılan yarışma neticesinde birinci ekip Lusty 15 bin TL, ikinci ekip Peaky Brothers (“Café Crown Aşıklar Birarada” projesiyle Sermet Kılıç, Kaan Postacı, Uğur Dağtepesi) 10 bin TL ve üçüncülüğü paylaşan ekipler Parçacıklar (“Café Crown Türk İşi” projesiyle Cem Demirel, Seher Camcı ve Sena Naz Çebi) ve Julius (“Café Crown HD” projesiyle Batu Ülkü, Gözde Şen, Melisa Nur Ek) 7 bin 500’er TL ödüle kavuşurken ekipler, ayrıca, Yıldız Holding’te staj yapma hakkı da kazandı.

İş hayatı öncesinde gerçek pazarlama deneyimi

Törende konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker finale kalan projeler arasından beklentilerinin çok üzerinde profesyonelce hazırlanmış, hemen hayata geçirilebilir fikirlerin olduğunu belirtirken Pladis Bölge CEO’su Mehmet Tütüncü “Bu yarışmayla öğrencilerimize global yapımızı tanıtma fırsatının yanı sıra iş hayatına atılmadan önce gerçek bir pazarlama deneyimi de yaşatmış olduk. Bu süreçle gençler, proje yönetimi, ekip çalışması, yaratıcı fikir geliştirme – uygulama ve sunum yapma konularında ciddi bir deneyim kazandılar. Bu deneyimle kalkınmanın temel dinamiklerinden olan inovasyon kültürüne de katkı sağladığımızı düşünüyorum” dedi.