Biyoteknoloji dünyası İstanbul’da

'Biyoteknoloji kongresi' 23-26 Eylül tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Otel’ de biyoteknoloji dünyasını bir araya getiriyor.

23.01.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Biyoteknoloji Derneği’nin ev sahipliğinde Zed Etkinlik Yönetimi ve Danışmanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan ‘Biyoteknoloji kongresi’ 23-26 Eylül tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Otel’ de  biyoteknoloji dünyasını bir araya getiriyor.

‘Bio-crossroads’ teması ile 15.kez düzenlenecek olan kongre son olarak, 2009 yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleştirildi. 108 Kurumsal, 12 binin üzerinde kişisel üyesi bulunan Avrupa Biyoteknoloji Federasyonu, 15.kongresini İstanbul’da düzenleme kararı aldı. 

Avrupa’nın birçok ülkesinden biyoteknoloji ve biyokimya konusunda çalışmalar gerçekleştirmiş akademisyenler, özel sektör profesyonelleri, biyoteknoloji şirketleri, konuya ilgi duyan öğrenciler ve sektörle işbirliğinde bulunan kişilerin katılmasının hedeflendiği konferans dört gün sürecek.

Avrupa Biyoteknoloji Kongresi  2012, dört ana bilimsel başlık altında gerçekleştirilecek. Sağlık ve Tıp, Endüstriyel Biyoteknoloji, Tarim ve Çevre Biyoteknolojisi, Sistem Biyolojisi ve Nanobiyoteknoloji isimli bilimsel başlıkların bulunduğu kongre için Makale son bildirim tarihi 1 Nisan 2012 olarak ilan edildi.

Konferans ile ilgili bilgileri http://www.ecb15.org  adresinden ve http://www.facebook.com/EuroBiotechnology  ve http://www.twitter.com/EuroBiotech  adreslerinden takip edebilirsiniz.