Bihter markası tescillendi

Yayınlandığı ilk günden beri izlenme rekorları kıran Kanal D 'nin sevilen ve ilgili ile izlenenAşk-memnu dizisinin Bihter' inin ismi tescillendi...

27.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Yayınlandığı ilk günden beri izlenme rekorları kıran Kanal D ‘nin sevilen ve ilgili ile izlenenAşk-memnu dizisinin Bihter’ inin ismi tescillendi.

Geçtiğimiz perşembe akşamı final bölümüyle ekrana veda eden Aşk-ı Memnu sadece senaryo olarak değil dizideki karakterlerin giyim kuşam davranışları rol ve replikleri ile de güncel hayatımız içinde geniş yer alıyor.

Dizi ile özdeşleşen rol kahramanları ve onların isimleri birçok kişinin sosyal yaşamlarını dahi çeşitli şekillerde etkilerken, bu durumdan ticari açıdan faydalanmak isteyen bazı girişimciler dizilerin ve dizi karakterlerinin isimlerini sıra ile tescil ettiriyorlar.

Konuya ilişkin Adres Patent’ten yapılan açıklamaya göre; Bihter isminin "kozmetik ve kişisel bakım ürünleri,parfüm, sabun, parlatıcı, cila, tekstil, gıda, yiyecek içecek, eğitim,muhasebecilik, mühendislik, reklamcılık, halklar ilişkiler gibi daha birçok sektörlerde marka ismi olarak tescil edilmek üzere başvurusunun yapıldığı kaydediliyor.