Bersay’dan İletişim sözlüğü!

989 kelimeden oluşan sözlük, Enstitünün yayın organı olan Bielog’dan, konuyla ilgili tüm profesyonellerin, öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanımına sunuldu.

13.12.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bersay İletişim Enstitüsü (BİE), ‘İletişim sözlüğü’ hazırladı. 989 kelimeden oluşan sözlük, Enstitünün yayın organı olan Bielog’dan, konuyla ilgili tüm profesyonellerin, öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanımına sunuldu.

Bersay İletişim Grubu’nda COO olarak görev yapan Özlem Öcalan ve yine aynı Grupta iletişim danışmanlığı görevini yürüten Deniz Saydam’ın gerçekleştirdiği ortak çalışmanın ürünü olan İletişim Sözlüğü, günlük kullanımda sıklıkla İngilizce olarak ifade edilen ya da iletişim alanına ilişkin yayınlarda yer alan İngilizce kelimelerin Türkçe karşılığını içeriyor.

Ünlü düşünür Wittgenstein’in ‘dilimin sınırları dünyamın sınırlarıdır’ sözünden esinlenerek yola çıktıklarını belirten Öcalan ve Saydam, “istedik ki profesyonellerin, akademisyenlerin, iletişim alanında çalışmalar yapanların ve iletişim eğitimi alanların, rahatlıkla ulaşabilecekleri işe yarar bir sözlük hazırlayalım. Elimizden geldiğince derleyip toplamaya çalıştık. Elbette gelinen düzey sözlüğün son hali değil. Zaten çalışmanın amacı da bu. Biz başlattık, bundan sonra da konunun uzmanlarının önerileri, ekleme ve düzeltmeleri ile, onların katılımlarıyla sözlüğün gittikçe zenginleşmesidir” dedi. 

İletişim sözlüğüne http://bielog.com/category/sozluk/ adresinden ulaşmak mümkün.