Bersay’da üst yönetim yenilendi

Ali Saydam’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Bersay İletişim Grubu hakkında bir süredir...

07.07.2008 - 14:06 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Ali Saydam’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Bersay İletişim Grubu hakkında bir süredir grubun CEO’su olan Ayşegül Meriç ve genel müdür yardımcılığını yürüten Cengiz Cemri’nin görevden alındığı konuşuluyordu. Çalışanlardan ve müşterilerden gelen şikayetler üzerine Ali Saydam’ın bizzat iki ismi görevden aldığı ve genel müdürlük görevine Aylin Taşkıner’i getirdiği haberleri bazı internet sitelerinde de yer alınca konunu taraflarından olan Taşkıner ile görüştük.

Şirkette yeni bir yapılanmaya gidildiğini ve adı geçen iki isimin de yeni yapılanmada başka bir departamanda görev alacaklarını söyleyen Taşkıner’in gönderdiği açıklama şöyle:

Yeni hizmet birimi: İş İletişimi Danışmanlığı

Bersay ailesinin çatı örgütü ve diğer dört şirketin hisselerini de elinde bulunduran Bersay İletişim Grubu AŞ bünyesinde ‘İş İletişimi Danışmanları’ (Business Comunication Consultants) unvanıyla yeni bir birim kuruldu.

Dört şirketin iş birliği ile müşteriye iş sonuçları bağlamında entegre hizmet sunması planlanan bu iş biriminde şu anda 5 İş iletişim Danışmanı görev alıyor: Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Saydam, Grubun CEO’su Ayşegül Meriç, Bersay İletişim Danışmanlığı Genel Müdürü Yardımcısı Cengiz Cemri. Üzerlerindeki idari görevleri bırakarak birime katılan bu Uzman İş Danışmanlarına, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ali Murat Vural ile Dünya Bankası Sosyal Kalkınma Sektör Uzmanı Zeynep Özbil de katıldılar.

Yeni Görevlendirmeler

Bersay İletişim Danışmanlığında daha önce üst düzey yöneticilik yapmış ve 2005 yılından bu yana Grubun CEO’luk görevini yürütmüş olan Ayşegül Meriç İş İletişimi Danışmanlığı’nın yanı sıra, Bersay İletişim Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Bersay İletişim Danışmanlığı Yönetim Kurulu, Saydam İletişim Hizmetleri, Kesişim ve BİE Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürecek. Aynı şekilde Cengiz Cemri de Bersay İletişim Danışmanlığı Yönetim Kurulu üyeliğinde kalacak…
Bersay İletişim Danışmanlığı Genel Müdürlüğü görevine ise 9 yıldır Bersay bünyesinde çalışmakta olan, kuruluşun ortaklarından Aylin Taşkıner Genel Müdür Vekili sıfatı ve tam yetkiyle atandı.