BEN&JERRY’s yoğun talep üzerine marketlerde

Türkiye’ye Kasım 2007’de gelen dünyanın efsane dondurması Ben&Jerry’s, marketlere giriyor...

22.07.2008 - 13:32 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’ye Kasım 2007’de gelen dünyanın efsane dondurması Ben&Jerry’s, marketlere giriyor. Super premium dondurma segmentinde rekabeti artıracak olan marka, marketlere girişiyle birlikte 1 yıl içinde 1 milyon tüketiciye ulaşmayı hedefliyor.

Amerika, İngiltere, Belçika, Kanada, Fransa, İspanya gibi ülkelerde de satılan, kocaman parçalarıyla tadı dünyaya yayılan Ben&Jerry’s, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Marka Cinebonus Kanyon ve Cinebonus Meydan dondurma mağazaları, City’s Nişantaşı ve yakın zamanda da Bağdat Caddesi’nde dondurma deneyim mağazasını açtı.

Ben&Jerry’s’in kurucularından Jerry Greenfield Türkiye’deki yatırımlarıyla ilgili şunları söyledi: Türkiye dondurmalarımızı çok sevdi, burada olmaktan çok mutluyuz. Türkiye’de karşılaştığımız yoğun talep üzerine planlarımızı erkene aldık ve şimdi de marketlere giriyoruz. Yakında daha fazla çeşitle Türkiye’de bulunmayı hedefliyoruz.

Ben&Jerry’s Külah Elçisi (Marka Müdürü) Ceren Türkben Kaya ise Ben&Jerry’s’in dondurma ve deneyim mağazaları dışında, ilk etapta İstanbul, Ankara ve İzmir’deki marketlerde yer alacağını, daha sonra diğer şehirlere de yayılacağını söyledi. Türkben, Türkiye’de market satışlarıyla birlikte Ben&Jerry’s’i süper premium dondurma kategorisinde lider ve takip edilen marka haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu yıl 30. yaşını kutlayan Ben&Jerry’s, kurulduğu ilk günden bu yana kurumların yaşadıkları topluma karşı sorumlulukları olduğuna inandı. Adil ticaret sertifikasına sahip ilk dondurma olan Ben&Jerry’s, Türkiye’de büyümeye, büyürken topluma ve doğaya yararlı projelere imza atmaya devam edecek.