Beklenmedik tehlikelere ne kadar hazırlıklısınız?

Starmaxx'ın yeni kampanyası yayında.

05.05.2016 - 16:58 | MediaCat

Beklenmedik tehlikelere ne kadar hazırlıklısınız?
3
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) lastik markası Starmaxx, yolda karşılarına çıkacak beklenmedik tehlikelere karşı sürücülere sunduğu güvenliği anlatmak amacıyla yeni bir reklam kampanyası hazırladı.

“Yolda aniden karşılaşacağınız tehlikelerin işareti yoktur. Bunun için Starmaxx var!” mottosuyla yayına giren Refleks imzalı kampanya kapsamında yayınlanan reklam filmleri yaklaşık 50 kişilik bir prodüksiyon ekibinin İstanbul Karaköy ve Bolu Kartalkaya’da sürdürdüğü iki haftalık çalışma sonucunda hayat buldu.

Kampanyanın referans noktasının “güven” olduğunu belirten AKO Pazarlama ve Reklam Müdürü Serdar Işık şunları söyledi:

Starmaxx’ın yeni dönem iletişiminin odağında trafik kurallarının ve uyarılarının iletilmediği durumlar yer alıyor. Dolayısıyla reklam filmlerinin referans noktasını güven olarak belirledik. Aniden karşılaşılan tehlikelerde ve hayati önem taşıyan anlarda bile sürücülerin Starmaxx’a her zaman güvenebileceklerini farklı reklam filmleriyle etkili şekilde anlatmak istedik. ‘Yolda aniden karşılaştığınız tehlikelerin işareti yoktur. Bunun için Starmaxx var!’ mottosunun işlendiği reklam filmlerinde belli başlı tehlikeler karşısında Starmaxx lastiklerinin farklı özelliklerine vurgu yapılıyor.

Kampanyaya imza atan reklam ajansı Refleks ise filmlerin çıkış noktasını ve yaratıcı sürecini şöyle anlattı:

Öncelikle Starmaxx’ın marka profili gibi agresif, dinamik aynı zamandan hayattan da kopmayan bir fikir geliştirmek istedik. Bir sürücü yolda ne hisseder, bir lastikten beklentisi nelerdir, yolda neler ile karşılaşır vb. durumlar üzerinde yoğunlaştık ve ortaya oldukça güvendiğimiz bir fikir çıktı.

Fikrimizin ana teması aslında hayatın ta kendisi. Trafikte ne kadar uyarıcı levha ve işaret olursa olsun aniden karşılaşacağımız bir tehlikenin bir işareti yoktur. Aniden karşılaşacağımız bir tehlike karşısında aracımız ile baş başa kalırız. Bu durumda aracınız kadar aracınızın sahip olduğu donanımlar da önemlidir. Lastik gibi. Biz de bu durumlar karşısında ‘Starmaxx gibi kaliteli bir lastiğe sahipseniz tehlikelerin üstesinden gelebilirsiniz’ mesajı vermeye çalıştık. Tabii ki bunu farklı bir şekilde ele aldık. Ve tüm bu sürecin sonunda markamızı iletişimde bir tık yukarıya taşıyacak, faydalı ve kreatif bir iş çıkarmış olduk.

KÜNYE
Reklamveren: Starmaxx
Reklamveren Temsilcileri: Serdar Işık, Alper Şahin
Reklam Ajansı: Refleks
Kreatif Grup Başkanı: Beşir Güvener
Kreatif Grup: Mustafa Tekbayrak, Hakan İvgen
Müşteri İlişkileri: Kübra Baran
Prodüksiyon Şirketi: Filmcolony
Yönetmen: Mehmet Çelebi
Görüntü Yönetmeni: Olcay Oğuz
Müzik: Jingledak