BBDO’dan ayrılan Ozan Varışlı MediaCat’e konuştu

ALICE BBDO bünyesinde, 4 yılı kreatif direktör olmak üzere toplam 8 yıl çalışan Ozan Varışlı, MediaCat'e konuştu

20.09.2007 - 10:53 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

ALICE BBDO bünyesinde, 4 yılı kreatif direktör olmak üzere toplam 8 yıl çalışan Ozan Varışlı, kısa bir süre önce görevinden ayrıldı.

Alice BBDO ile yolları ayrılan Ozan Varışlı MediaCat’e yaptığı açıklamada: “Bu, bir anda verilmiş bir karar değil. Belirli bir sürecin sonunda reklamcılığa ara vermeye ve bir, bir buçuk ay süreyle uzaklaşıp, düşünmeye, biraz dinlenmeye karar verdim” dedi. Bu sürecin sonunda kendi ajansını mı kuracağı yoksa yoluna yeni bir ajansla mı devam etme kararı alacağını sorduğumuz Varışlı: “Şu an için kafamda herhangi bir plan yapmadım. Biraz kendimi dinleyip, sonrasında bana heyecan vereceğini düşündüğüm yol hangisi ise o şekilde yoluma devam edeceğim” dedi.

BBDO Türkiye Başkanı Richard Anderson “Ozan Varışlı’nın yerine getirmeyi düşündüğünüz belirli bir kreatif direktör var mı?” sorusuna “Hayır, böyle bir kararımız yok. Zaten çalışmakta olan dört grubumuzun başında dört ayrı grup başkanımız mevcut. Ayrıca bir kreatif direktör getirmeye gerek duymuyoruz. Yolumuza bu şekilde devam edeceğiz. Grup bünyesinde bulunduğu süre içerisinde Ozan, reklam sektörünün en başarılı yaratıcı ekiplerinden birini oluşturarak bizlere miras bıraktı ve onun reklamcılık yaşamına ara verme sürecini sonuna kadar destekliyoruz” açıklamasında bulundu.