BBC Türkiye’de yaşanan terör olayı için forum açtı

BBC Türkiye'deki terör olayını manşetten verdi ve bir forum sayfası...

22.10.2007 - 11:09 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

BBC Türkiye’deki terör olayını manşetten verdi ve bir forum sayfası açtı. Forum “Türkiye’nin ‘Kürt isyancılar’a karşı tavrı ne olmalıdır?” başlığıyla açıldı.

12 Türk askerinin ve 23 “Kürt isyancı”nın Irak sınırında öldüğünü belirten BBC “Bu ne kadar önemli bir gelişmedir?” diye soruyor.

Daha sonra kısaca olayı özetleyen BBC saldırı Türkiye’nin sınır ötesi harekat kararının Meclis’te onaylanmasından sonra olduğunu söylüyor. Ve Amerika’nın ve Irak’ın, kuzeydeki özerk bölgeye bir saldırıdan korktuklarını belirtiyor.

BBC’nin sorusu şu: Irak’ta ya da Türkiye’de mi yaşıyorsunuz? Bu durumu nasıl görüyorsunuz? Bu gerilimi rahatlatmak için ne yapılabilir?

Foruma Türkiye’den, Irak’tan, Amerika’dan, Fransa’dan, İngiltere’den hatta Japonya’dan bile çok sayıda katılım olmuş. Foruma yazan Türkler genelde “bizim Kürtlerle sorunumuz yok, sorunumuz PKK” ile derken, Amerikalılar Türkiye’nin Irak’a girmesini istemiyor. Bunun karşılığında Türkler “siz niye oradasınız” diye soruyor. Iraklıların çoğu ise harekatın Kuzey Irak’a değil, Irak’ın geneline yapılacağını düşünüyor.

BBC’nin forumuna bu linkten ulaşarak düşüncelerinizi yazabilirsiniz.