Basın İlanları Yarışması’nın finalistleri belirlendi

2010 Cannes Lions Basın Kategorisi Jüri Üyesi ve Alice BBDO yaratıcı yönetmeni Derya Tambay başkanlığındaki ön jüride UltraRPM’den Derya Banista...

16.04.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

2010 Cannes Lions Basın Kategorisi Jüri Üyesi ve Alice BBDO yaratıcı yönetmeni Derya Tambay başkanlığındaki ön jüride UltraRPM’den Derya Banista, Alice BBDO’dan Zeynep Yalçınkaya ve Milliyet gazetesinden Vicky Habif yer aldı.

Milliyet ve gazetelerde 12 Nisan 2009 – 14 Nisan 2010 arasında yayınlanan ilanların taranıp değerlendirildiği toplantıda 40 kadar ilan kısa listeye seçildi.

Basın İlanları Yarışması’nın büyük jürisi 21 Nisan’da Tambay’ın başkanlığında bir araya gelerek 2010 Cannes Lions’a Milliyet tarafından gönderilecek üç basın ilanını belirleyecek. Bu yıl da kazanan her bir ilanı yaratan ekiplerden ikişer yaratıcı Milliyet’in davetlisi olarak festivali izleyecek.

Bu sene 57. düzenlenecek olan Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali 20-26 Haziran’da yapılacak. Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Film Craft kategorisine ek olarak basın, açıkhava, film, doğrudan pazarlama, medya, internet, radyo, satış promosyonu & aktivasyon, titanyum & entegre, tasarım ve halkla ilişkiler dallarında çalışma gönderimi için son tarih 23 Nisan 2010. Bu tarihten sonra çalışma göndermek isteyenler [email protected] üzerinden talepte bulunabilir.

Başvurular festivalin sitesi www.canneslions.com/entries adresinden yapılıyor.

Milliyet