Baby CowParade 15 Kasım’a kadar Kanyon Alışveriş Merkezi’nde

Sütaş’ın Ekim ayı boyunca çocuklara yönelik olarak düzenlediği Baby CowParade atölyesinde...

07.11.2007 - 08:46 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İstanbul sokaklarını rengârenk ve eğlenceli inek tasarımlarıyla süsleyen dünyanın en büyük açık hava sanat etkinliği CowParade İstanbul sona ererken, ineklerin adeta birer minyatürü olan buzağılar, Baby CowParade sergisinde ziyaretçilerle buluşuyor. Sütaş’ın Ekim ayı boyunca çocuklara yönelik olarak düzenlediği Baby CowParade atölyesinde hayat bulan buzağı tasarımları, 31 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında Kanyon Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek.

Baby CowParade sergisinin açılışı 31 Ekim tarihinde çocuklar ve aileleri ile çocuklara destek veren sanatçıların katılımıyla gerçekleşti. Serginin açılış konuşmasını yapan Sütaş Pazarlama Başkanı Ergun Ermutlu, “CowParade İstanbul sergisi bugün son buluyor. CowParade ineklerinin 3 ay boyunca İstanbul sokaklarında yarattığı sihirli atmosferi, Baby CowParade sergisine taşıyoruz. Baby Cow Parade ile, çocuklarımızın süt ve sütlü ürünler ile olan ilişkisini daha sıcak bir platforma taşımaya ve onlara unutamayacakları bir deneyim yaşatmaya çalıştık. Çocukların yaratıcılıkları ile boyadıkları resimler ve tasarladıkları buzağı heykellerini ziyaretçilerle buluşturarak, CowParade’in eğlenceli atmosferini 15 Kasım tarihine kadar sürdüreceğiz.” dedi.

Ekim ayı boyunca süren Baby Cow Parade etkinliklerine, İstanbul’un dört bir yanından 40 anaokulu katıldı. Anaokulu öğrencileri, inek tasarımlarını kartonlar üzerinde resmetti. Çocuklar, uzman pedagogların önerileriyle belirlenen doğa, mevsimler, renkler ve şekiller temaları çerçevesinde hayallerindeki ineği yarattı. Etkinliğin hafta sonu ayağında ise atölye çalışmaları devam etti. Çocuklar, atölyedeki 14 buzağı ineği sanatçılarla birlikte boyadı. Çocuklara, CowParade İstanbul sergisine de tasarımlarıyla katılan 14 sanatçı eşlik etti (Alev Gözonar, Aslı Tümen, Ayça Akad Özay, Ayşegül Baydemir, Berrin Bul, Burçin Bicioğlu, Günseli Kato, Hafize Uncuoğlu, Hakan Temur, Hale Güngör, Hülya Vurnal İkizgül, İsmail Acar, Pınar Yeşilada, ROŞ, Sema Duraner). Çocukların renklendirdiği buzağılar, 15 Kasım’a kadar Kanyon Alışveriş Merkezi’nde Baby CowParade sergisinde ziyaretçilerle buluşacak.

Sütaş’ın ev sahipliği yaptığı dünyanın en büyük açık hava sanat etkinliği CowParade’in İstanbul ayağı 31 Ekim tarihinde sona erdi. Kasım ayında düzenlenecek olan müzayede ile 150 sanatçının tasarladığı inekler satışa çıkarılacak. Müzayededen elde edilen gelir, Sokak Çocukları Rehabilitasyon Derneği, AÇEV ve TEMA’ya bağışlanacak.