Baba Sarkozy’den Carla resmi

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin babası eski reklam tasarımcısı Pal Sarkozy, oğlunu ve gelini Carla Bruni-Sarkozy'yi resmetti...

10.02.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin babası eski reklam tasarımcısı Pal Sarkozy, oğlunu ve gelini Carla Bruni-Sarkozy’yi resmettiği tabloları Budapeşte’de görücüye çıktı.

Sürrealist tarzda yaptığı resimlerle bilinen Macaristan doğumlu ressam Pal Sarkozy ile Alman ressam Werner Hornung’un yaptıkları ortak çalıştıkları ‘Portrait NS – Nicolas Sarkozy’ ve ‘Portrait CBS – Carla Bruni Sarkozy’ eserleri, Budapeşte’deki Abigail Galeri’de görücüye çıktı.

Resimde Carla Bruni spot ışığı altında, üzerinde jean’i ve askılı bir tunik ile saçları açık, piyanonun üstüne oturmuş gitar çalarken görülürkne Pal Sarkozy, piyanonun üzerindeki gülü "Nicolas Sarkozy’nin sola karşı açıklığının bir sembolü, ayrıca sevginin simgesi" sözleriyle açıkladı.  Tablo, Pal Sarkozy’nin ‘tapılacak kız’ diye nitelediği ve baba ile oğulu yıllardan sonra bir araya getirmeyi başaran Carla Bruni’ye düğün hediyesi.

Sarkozy ise sağ eli havada konuşma yaparken görülüyor.

81 yaşındaki Pal Sarkozy’nin eserleri ve Carla Bruni-Sarkozy’yi resmettiği sürrealist tablolarını nisan ayında Paris’te de sergileyecek.

Kaynak: Hürriyet