Aygaz faaliyet raporuna altın ve bronz ödül

Kurumsal faaliyet raporlarının değerlendirildiği itibarlı yarışmalardan biri olan ve MerComm, Inc. adlı bağımsız kuruluş tarafından düzenlenen 2011 ARC Ödülleri’ne (Annual Report Competition) 31 ülkeden 2.100 firma başvurdu.

10.08.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Kurumsal faaliyet raporlarının değerlendirildiği itibarlı yarışmalardan biri olan ve MerComm, Inc. adlı bağımsız kuruluş tarafından düzenlenen 2011 ARC Ödülleri’ne (Annual Report Competition) 31 ülkeden 2.100 firma başvurdu. Aygaz, enerji şirketleri arasında ‘Genel Değerlendirme’ kategorisinde ‘Altın Ödül’ün, “İç Tasarım” kategorisinde ise ‘Bronz Ödül’ün sahibi oldu.

Aygaz’ın faaliyetlerini, kurumsal, ekonomik, sosyal ve çevresel açılardan ele alan ve Demirbağ Tasarım ile işbirliği içerisinde hazırlanan kapsamlı rapor, ARC Ödülleri’nde iletişim profesyonellerinin oluşturduğu jüri tarafından değerlendirildi. Raporlar, kapak tasarımı, CEO mektubu, iç tasarım, mesajın netliği, finansal verilerin sunumu ve kurumsal imajın yansıtılma biçimi konularında değerlendirmeye alındı.

Faaliyet raporu alanında dünyanın en büyük uluslararası ödüllerinden olan ve 1987 yılından bu yana verilen ARC Ödülleri’nde en yüksek toplam puanı alan çalışmaya, kendi rekabet sınıfında ‘Altın Ödül’, aynı rekabet sınıfındaki ikinci ve üçüncü en yüksek puanların sahiplerine de sırasıyla Gümüş ve Bronz ödüller veriliyor. Ödül töreni 22 Eylül’de New York Plaza Oteli’nde yapılacak ve Altın ödül alan raporlar orada ayrıca Best of Show seçmelerinde aday olacaklar.

Aygaz’ın 2010 yılı Faaliyet Raporu daha önce, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin (LACP) düzenlediği Faaliyet Raporu Vizyon Ödülleri’nde “Enerji-Petrol ve Gaz ile tüketilebilir yakıtlar” kategorisinde ‘Altın Ödül ”ün sahibi olmuştu.