Avea GSMA Yönetim Kurulu’nda

Avea, GSMA Yönetim Kurulu’nda Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani tarafından temsil edilecek.

13.12.2012 - 17:56 | MediaCat

Avea GSMA Yönetim Kurulu'nda
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Avea, dünyadaki mobil operatörlerin haklarını temsil eden GSM Association (GSMA) Yönetim Kurulu’na seçildi. Türk Telekom Grubu’nun mobil iletişim şirketi Avea, 2013-2014 yıllarında GSMA Yönetim Kurulu’nda hizmet verecek ve Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani tarafından temsil edilecek.

GSMA Yönetim Kurulu, GSMA Genel Müdürü Anne Bouverot ve 25 mobil operatör olmak üzere toplam 26 temsilciden oluşuyor. 220 ülkeyi kapsayan ve tüm dünyadan yaklaşık 800 GSM operatörünü bir araya getiren GSMA’in mobil ekosisteminde ayrıca cihaz üreticileri, donanım sağlayıcılar, yazılım ve internet şirketlerinin yanı sıra finans hizmetleri, sağlık hizmetleri, medya, ulaşım ve altyapı gibi endüstrilerde faaliyet gösteren 230’dan fazla şirket bulunuyor.

GSMA Wireless Intelligence araştırması dünyadaki mobil abone sayısının 3,2 milyara, mobil bağlantıların ise M2M uygulamalarıyla birlikte 6,8 milyara ulaştığını gösteriyor.

GSMA Yönetim Kurulu’na giren Avea’nın da içinde yer aldığı Türk Telekom Grubu, bu son gelişme ile SAMENA Telecommunications Council ve European Telecommunications Network Operators’ Association (ETNO) olmak üzere 3 farklı organizasyonun yönetim kurulunda eş zamanlı yer alan dünyadaki tek şirket oldu.

Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani, konuyla ilgili görüşlerini, “ETNO ve SAMENA yönetim kurullarının ardından şimdi de Türkiye’yi GSMA Yönetim Kurulu’nda temsil etme ayrıcalığına kavuştuk. Bunun Türkiye’nin global telekomünikasyon pazarındaki önemli rolünün bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. GSMA Yönetim Kurulu Üyesi olarak sektörün gelişimi ve dünya mobil iletişim endüstrisinin geleceğinin belirlenmesine katkıda bulunmak için diğer üyelerle yakın çalışma içinde olacağız” diye dile getirdi.

GSMA’in yönetim kurulunda mobil iletişim dünyasındaki yeni yol haritasının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapacaklarını belirten Avea CEO’su Erkan Akdemir ise “Dünya mobil iletişim sektörünün geleceğiyle ilgili en etkili karar verici kurum olan GSMA’nın yönetiminde olmaktan onur duyuyoruz. Avea’nın, dünyanın en büyük mobil operatörlerinin temsilcileriyle güzel bir sinerji yakalayarak sektörün gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu gelişme aynı zamanda Türkiye GSM sektörü için de oldukça mutlu edici ve önemli bir gelişme” dedi.