Avea’da Kırmızı Kuşak dönemi başlıyor

Avea, yeni nesil iş dünyasının çehresini değiştirecek yeni bir kuşak yaratıyor!

12.12.2007 - 10:39 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Avea, yeni nesil iş dünyasının çehresini değiştirecek yeni bir kuşak yaratıyor!

Avea, “Kırmızı Kuşak” programı kapsamında farklı kariyer tercihi olan üniversitelilerin yenilikçi fikirlerini “ideavea” ve “kampavea” adını verdiği iki proje ile iş yaşamında gerçekleştirmeleri için bir fırsat sunacak.

İki yıldır üniversitelerde yürüttüğü “Hayatımın Fikri” projesiyle Türkiye’deki işsizliğin temel sorunlarına çözüm yaratan, girişimciliğin ve paralelinde istihdamın yolunu açan Avea, şimdi de “Kırmızı Kuşak” programı ile üniversiteli gençleri profesyonel iş yaşamına hazırlıyor.

Üniversitelerin ikinci, üçüncü ve son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencilerine yönelik program kapsamında Avea, yaratıcı gençlere yenilikçi fikirlerini hayata geçirme olanağı bulacakları platformlar, eğitim ve gelişim olanakları sağlıyor.

“ideavea” – “kampavea”

Avea’nın çeşitli bölümlerinde ve iş ortaklarında staj yapma ve işe başlama hakkı kazandıracak “Kırmızı Kuşak” programı farklı kariyer tercihleri olan yetenekli üniversiteliler için iki ana projeden oluşuyor.

Projelerden ilki olan “ideavea”da geleceğin teknolojisini geliştirecek gençler, Avea’da değişik platformlar kullanarak fikirlerini hayata geçirme fırsatı yakalayacaklar. GSM sektörünün gelecekteki katma değerli servislerini tasarlayıp, hayata geçirecekler.

Diğer proje “kampavea” ise geleceğin fark yaratacak yöneticilerine kendine geliştirme fırsatı sunuyor. Gençler dört günlük bir kamp süresince iş ve sosyal sorumluluk alanlarındaki vakalar üzerinde ekip olarak yaratıcı çözümler üretecekler.