Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası sponsoru

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nın sponsorluğunu bu yıl da Arzum üstlendi.

19.07.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nın sponsorluğunu bu yıl da Arzum üstlendi. 10-18 Temmuz tarihlerinde Konya’da gerçekleşen 2010–2011 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda birinciliği Betül Cemre Yıldız kazandı.

Arzum sponsorluğunda, Türkiye Satranç Federasyonu’nca her yıl gerçekleştirilen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda, ülkemizin dünya ve Avrupa çapında ödül almış kadın sporcularının yanı sıra Avrupa şampiyonalarında derece almış küçük sporcular da yarıştı. Gelişme çağındaki çocukların eğitimi ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak ve satranç eğitimini teşvik etmek amacıyla yola çıkan Arzum’un desteklediği şampiyonada bu sene, Türkiye’nin farklı illerinden yaklaşık 80 sporcu kıyasıya mücadele etti. Betül Cemre Yıldız’ın Türkiye birinciliğini kazandığı Turnuva’da, Kardelen Cemhan ikinci, Selen Sop ise üçüncü oldu.