Art&Copy belgeseli bugün ve yarın gösterimde

Dünya reklamcılık tarihinin en önemli belgesellerinden birisi kabul edilen Art&Copy, 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde...

17.05.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Dünya reklamcılık tarihinin en önemli belgesellerinden birisi kabul edilen Art&Copy, 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul’da izlenebilecek.

Marjinal filmlerin festivali olarak bilinen Sundance Film Festivali’nde dikkatleri üzerine toplayan bu belgeselde yaratıcılığıyla tanınan pek çok reklam dahisi yer alıyor. Çekimleri tam 4 sene süren yaratıcılığın müthiş belgeselinde Surfwise, Scratch, Hype! gibi sıradışı işlerin yönetmenliğini yapan Doug Pray tarafından çekilen ve tüm dünyada sınırlı salonda gösterilen belgesel, zamanımızın en ünlü ve en çok etki yaratmış reklam yaratıcılarının dehasını gözler önüne seriyor. Belgesel, çoğu kez vasatlık ve manipülasyonla özdeşleştirilen reklam sektörünün gerçek anlamda ortaya çıktığı 1960’lı yıllara gidiyor ve “Yaratıcılık Devrimi”nin reklama güç veren asi çocuklarına odaklanıyor.

Yurtdışında sınırlı sayıda gösterimi yapılan Art&Copy, Works reklam ajansının katkılarıyla Bilgi Üniversitesi’nde gösterime sunulacak.

Belgesel gösterimi İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünde, 2 ayrı gün, 2 farklı gruba yapılacak. 17 Mayıs saat 20.00’de reklam sektörü üyeleri ve reklamverenlere, 18 Mayıs saat 18.00’de ise reklamcılık bölümü öğrencileri ve reklamcılık bölümü mezunları, bu ilginç belgeseli izleme şansına sahip olacak ve gösterim sadece davetlilere özel olacak.