ARED bu kez Antalya’daydı

Sektörel büyümenin teknolojik gelişmelerle paralellik gösterdiğini, bu amaçla

21.02.2008 - 16:01 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Açıkhava Reklâmcıları Derneği Başkanı Yaşar Güvenen, ‘Sektörel büyümenin teknolojik gelişmelerle paralellik gösterdiğini bu amaçla eğitime önem vererek firmalar ve çalışanların bilgilerini güncelleştirmeyi amaçladıklarını’ söyledi.

ARED tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve periyodik olarak bölgelerde sürdürülen il toplantı ve seminerlerin 6. sı Antalya’da düzenlendi. Turizmin başkenti olmasından ötürü sektör yaygınlığının ve rekabetin yoğun görüldüğü Antalya semineri büyük ilgi gördü. 27 firmadan yaklaşık 60 katılımcının yer aldığı seminerde, araç kaplama, LED teknolojisi, kompozit panel ve ilk kez olarak iş güvenliği konularında teorik ve pratik bilgiler konunun uzmanları tarafından aktarıldı.

Arlon, İstanbul Reklam ve Oracal sponsorluğunda düzenlenen seminerde bir konuşma yapan ARED Başkanı Yaşar Güvenen, yönetim olarak bu tür toplantılara büyük önem verdiklerini, uluslaraarası düzeye taşınan sektörde gelişmenin de bu sayede sağlandığını söyledi. Sık tekrarlanacak toplantıların amacının; teknolojik gelişme, kullanım ve güncelleşen bilgilerin aktarımı olduğunu işaret eden Güvenen ‘Gelişimle birlikte değişimi de gözler önüne seriyoruz’ dedi. Toplantıda ayrıca Genel Koordinatör Avukat Ayşe Aydın tarafından, firmaların belediyelerle olan ilişkileri konusunda bilgi verildi.

Eğitime ilişkin katılımcılara sertifikalarını veren ARED Başkanı Yaşar Güvenen, birikimler paylaşıldıkça güçlenildiğini, üye sayılarının artmasıyla kurumsal etkinliklerinin arttığını işaret ederek, sektörün içindeki firmaları ARED çatısı altında birleşmeye ve fikirleri paylaşmaya davet etti.