“Araştırma sektörünün klasik sınırları belirsizleşiyor”

Ipsos CEO’su Vural Çakır, şirketin 2012 değerlendirmelerini ve 2013 planlarını açıkladı.

23.01.2013 - 11:19 | MediaCat

vuralcakır Ipsos
2
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Ipsos’un 420 çalışanı Antalya Rixos Lares Otel’de toplanarak, 2 gün boyunca 2012 yılını değerlendirdi. 2013 planlarının da gözden geçirildiği toplantıya Ipsos Global Başkanı Didier Truchot ve EMEA Bölge Başkanı Shane Farrrel da katıldılar.

Ipsos CEO’su Vural Çakır, Ipsos’un Synovate’i satın alması ile 2012 yılına girdiklerini belirterek, birçok birleşmenin aksine 1+1’in 2’den büyük olabileceğini kanıtladıkları bir yıl geçirdiklerini belirtti. Pazardaki en yakın rakiplerinin neredeyse toplamı kadar bir büyüklükle sektöre öncülük yaptıklarını söyledi.

Ipsos’un 2013 planları

2012 yılında araştırma teknolojilerine yapmış oldukları yatırımları, iş süreçlerine  monte ederek 2013’te müşterilerine yansıtacaklarını söyleyen Çakır, organize veriden  müşterileri için pazar avantajına dönüşecek aksiyon noktaları çıkarma kapasitelerinin güçleneceği yorumunda bulundu.

Araştırma sektörünün klasik sınırları belirsizleştiğini söyleyen Çakır, araştırmanın işlevselliğini ve itibarını daha da yükseltecek bir öncülük yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Çakır’ın öngörüsüne göre, son Cannes reklam festivalinde  Coca-Cola başkan yardımcısının sözünü ettiği gibi datadan geleceği okuyan ‘medyumlar’ en gözde mesleğin sahibi olacaklar.