Apple ve Bahçeşehir işbirliğiyle ‘Dijital Dünya Okulları’

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş Kampüsü’nde bulunan Apple İnovasyon Merkezi’nden bütün eğitimciler yararlanabilecek.

19.01.2013 - 08:16 | MediaCat

Apple ve Bahçeşehir’den ‘Dijital Dünya Okullar
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bahçeşehir Eğitim Kurumları ve Apple, ‘Dijital Dünya Okulları’nı hayata geçiriyor. Proje, Apple Dünya Başkan Yardımcısı Michel Columb ve Bahçeşehir Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel’in de katıldığı bir törenle kamuoyuna duyuruldu. Gerçekleştirilen törenin sonunda Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Apple İnovasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Toplantının açılışını yapan Bahçeşehir – Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel, dijital olanaklar sayesinde eğitimin yeniden tanımlandığını söyledi. Enver Yücel, dijital çağda öğretmenin öneminin daha da arttığına değinerek, “8 ayrı ülkede yaptığımız ayrıntılı incelemelerin sonucunda öğretmenlerin kilit bir önem taşıdığını gördük. Öğretmeni temel almayan hiçbir projenin başarılı olamayacağını anladık” dedi. Apple’la birlikte hayata geçirdikleri ‘Dijital Dünya Okulları’ projesiyle öğretmenlerin de eğitileceğini söyleyen Yücel, “Bu süreçte öğretmenlerimiz teknolojiyi en etkin şekilde kullanarak geleceğe aydınlık bir nesil yetiştirecekler” dedi.

Apple Dünya Başkan Yardımcısı Michel Columb, Apple’ın eğitime büyük bir önem verdiğini ve bu alanda büyük bir deneyime sahip bulunduğunu belirtti.

“Apple, Bahçeşehir’e partner olurken Türkiye’ye de büyük yatırımlar yapma kararı aldı. Üç yıl içinde 10 Milyon Dolar’lık bir yatırım yapmayı öngörüyoruz. Ayrıca tüm dünyanın kullandığı Dijital Kitap Platformu (iBooks) ve Dijital Eğitim Platformu’nun (iTunesU) açılışını gerçekleştireceğiz. Apple TV satışları Türkiye’de de başladı. Bu sayede dijital eğitim setleri evlere de girecek ve eğitim 24 saat sürecek. Çok yakında Apple Store’ların da Türkiye’de hizmete geçmesiyle 1.000 kişiye istihdam sağlanacak. 2013, Türkiye için Apple yılı olacak” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş Kampüsü’nde bulunan Apple İnovasyon Merkezi’nden bütün eğitimciler yararlanabilecek. Merkez, eğitim teknolojileri ve eğitimde yenilikçi uygulamalar üzerine çalışmalar yapacak.