Antalya TV ödülleri adayları belli oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı( AKSAV) tarafından düzenlenenen “Antalya Televizyon Ödülleri” adayları dün yapılan ön jüri toplantısı sonucunda belli oldu.

06.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı( AKSAV) tarafından düzenlenenen “Antalya Televizyon Ödülleri” adayları dün yapılan ön jüri toplantısı sonucunda belli oldu.

Murat Saygı, Kandemir Konduk, Kudret Sabancı, Berna Laçin, Yüksel Aytuğ, Mesut Yar, Memet Güler, Gizem Kaboğlu, Prof. Dr. Nurçay Türkoğlu, Sancar Sayın ve Adem Akyürek’den oluşan önjüri; 32 kategoride, 28 dizi ve 109 televizyon programını oylayarak adayları belirledi. Aday adaylıkları yapımcı firmaların başvuruları doğrultusunda oluşturuldu. 30 Nisan 2011 Cumartesi günü Antalya Mardan Palace Otel’de düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak ödüller için soluk soluğa yarış başladı. Ödül töreni ana iletişim sponsoru olan TNT’den canlı olarak yayınlanacak.

30 Nisan’da yapılacak ödül töreninde, en iyi drama dizisi kategorisinde “Fatmagül’ün Suçu Ne?”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Öyle Bir Geçer Zamanki”, “Adını Feriha Koydum” ve “Ezel” yarışacak.

Halit Ergeç, Kenan İmirzalıoğlu, Erdal Özyağcılar, Okan Yalabık, Erkan Petekkaya ve Erkan Beşikçioğlu’nun en iyi drama erkek oyuncu kategorisinde karı karşıya geleceği törende, Nebahat Çehre, Hatice Şendil, Beren Saat, Meryem Uzerli, Ayça Bingöl ve Vahide Gördüm en iyi drama kadın oyuncu kategorisinde yarışacaklar.

Önjüri elemeleri sonucunda en iyi dram kategorisinde yarışan; Muhteşem Yüzyıl 12, Öyle Bir Geçer zaman ki 10, Ezel 9, Fatmagül’un Suçu Ne 7, Adını Feriha Koydum 4 dalda ana jüri tarafından değerlendirilecek.

Tekin Akmansoy’un onur ödülü alacağı gecede; “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin “Küçük Osman”ı Emir Berke Zincidi de Jüri Özel Ödülü’nü alacak.

En iyi drama dizisi

  • Adını Feriha Koydum
  • Ezel
  • Fatmagül’ün Suçu Ne?
  • Muhteşem Yüzyıl
  • Öyle Bir Geçer Zaman ki

En iyi gençlik dizisi

  • Arka Sıradakiler
  • Deniz Yıldızı
  • Elde Var Hayat
  • Kavak Yelleri
  • Küçük Sırlar

En iyi polisiye dizi

  • Arka Sokaklar
  • Behzat Ç.
  • Kızım Nerede?
  • En iyi dönem dizisi
  • Karadağlar
  • Muhteşem Yüzyıl
  • Türkan

En iyi komedi dizisi

  • Geniş Aile
  • Yahşi Cazibe
  • Yerden Yüksek
  • Kadınları Anlama Kılavuzu

En iyi dizi yönetmeni

  • Serdar Akar- Behzat Ç.
  • Uluç Bayraktar- Ezel
  • Hilal Saral- Fatmagül’ün Suçu Ne?
  • Zeynep Günay Tan- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  • Yağmur-Durul Taylan- Muhteşem Yüzyıl

En iyi dizi senaryosu

  • Kerem Deren, Pınar Bulut – Ezel
  • Coşkun Irmak- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  • Meral Okay- Muhteşem Yüzyıl
  • Ercan Mehmet Erdem, Emrah Serbes- Behzat Ç.
  • Oya Yüce- Türkan

En iyi kadın oyuncusu

  • Ayça Bingöl- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  • Nebahat Çehre- Muhteşem Yüzyıl
  • Vahide Gördüm- Adını Feriha Koydum
  • Beren Saat- Fatmagül’ün Suçu Ne?
  • Hatice Şendil – Karadağlar
  • Meryem Uzerli- Muhteşem Yüzyıl

En iyi erkek oyuncu

  • Erdal Beşikçioğlu – Behzat Ç.
  • Halit Ergenç- Muhteşem Yüzyıl
  • Kenan İmirzalıoğlu- Ezel
  • Erdal Özyağcılar- Karadağlar
  • Erkan Petekkaya- Öyle Bir Geçer Zaman ki
  • Okan Yalabık – Muhteşem Yüzyıl

En iyi dizi yardımcı kadın oyuncu

  • Hatice Aslan- Lale Devri
  • Filiz Ahmet- Muhteşem Yüzyıl
  • Farah Zeynep Abdullah- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  • Esra Dermancıoğlu- Fatmagül’ün Suçu Ne ?
  • İpek Bilgin-Ezel

En iyi dizi yardımcı erkek oyuncu

  • Fatih Artman-Behzat Ç.
  • Metin Çekmez- Adını Feriha Koydum
  • Barış Falay-Ezel
  • Aras Bulut İynemli –Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  • Bülent Seyran-Fatmagül’ün Suçu Ne?

Komedi dizisinde en iyi yönetmen

  • Taner Akvardar- Yerden Yüksek
  • Bora Onur- Yahşi Cazibe
  • Ömer Uğur- Geniş Aile

Komedi dizisinde en iyi senaryo

  • Cüneyt İnay – Geniş Aile
  • Mehmet Akif Turgut, Funda Çetin – Kadınları Anlama Kılavuzu
  • Gani Müjde – Yahşi Cazibe
  • Kamuran Süner, Cüneyt İnay – Yerden Yüksek

Komedi dizisinde en iyi kadın oyuncu

  • Süeda Çil- Kadınları Anlama Kılavuzu
  • Rojda Demirer- Geniş Aile
  • Hasibe Eren- Yerden Yüksek
  • Aslıhan Gürbüz- Yahşi Cazibe

Komedi dizisinde en iyi erkek oyuncu

  • Altan Erkekli- Yerden Yüksek
  • Ufuk Özkan- Geniş Aile
  • Alper Saldıran- Yerden Yüksek
  • Hakan Yılmaz- Yahşi Cazibe

Komedi dizisinde en iyi yardımcı kadın oyuncu

  • Ayça Işıldar- Kadınları Anlama Kılavuzu
  • Hande Katipoğlu Seyhun- Yahşi Cazibe
  • Toprak Sağlam-Yerden Yüksek
  • Tanju Tuncel- Geniş Aile
  • Komedi dizisinde en iyi yardımcı erkek oyuncu
  • Enis Arıkan-Yerden Yüksek
  • Bülent Çolak- Geniş Aile
  • Gökçe Özyol- Yahşi Cazibe

En iyi dizi film görüntü yönetmeni

  • Aydın Sarıoğlu-Muhteşem Yüzyıl
  • Ertunç Şenkay- Karadağlar
  • Veysel Tekşahin-Ezel
  • Hüseyin Tunç- Fatmagül’ün Suçu ne?
  • Sedat Yücel- Öyle Bir Geçer Zaman Ki

En iyi dizi film müzik

  • Fahir Atakoğlu, Soner Akalın, Aytekin Ataş- Muhteşem Yüzyıl
  • Toygar Işıklı- Ezel
  • Toygar Işıklı- Fatmagül’ün suçu ne?
  • Kıraç- Karadağlar
  • Nail Yurtsever, Cem Tuncer- Öyle Bir geçer zaman Ki

En iyi dizi film sanat yönetmeni

  • İbrahim İldem- Karadağlar
  • Esra Oral- Adını Feriha Koydum
  • Aynur Topalak – Ezel
  • Nilüfer Giritlioğlu, Zafer Kanyılmaz- Muhteşem Yüzyıl
  • Murat Güney, Soydan Kuş-Öyle Bir Geçer Zaman Ki

En iyi kültür / sanat programı

  • Afiş- CNN TURK
  • Cinemania- KANAL D
  • Gece Gündüz- NTV
  • Hayat Gezince Güzel- CNN TURK
  • Yol Üstü lezzet Durakları – CNN TURK

En iyi kadın programı

  • Ebruli –TV8
  • Deryanın Dünyası- Kanal Türk
  • Sabahın Sedası- SHOW TV
  • Gülben- TRT1
  • Arım Balım Peteğim- TNT

En iyi sağlık programı

  • Herşeyin Başı Sağlık- KANAL 7
  • Doktorum- KANAL D
  • Check –Up- CNN TURK
  • HT Sağlık- HABERTURK
  • Ender Saraç’la Sağlıklı Yaşam- TNT

En iyi spor programı

  • Bizim Stadyum-TV8
  • Herşey Futbol- TV8
  • Son Kale- KANALTÜRK
  • %100 Futbol- NTV
  • Telegol- KANALTÜRK

En iyi talk show ve eğlence programı

  • Beyaz Show- Kanal D
  • Gölgede Muhabbet – HABERTURK
  • Saba Tümer’le Bu Gece- CNN TURK
  • Fazla Mesai- NTV
  • Neşeli Pazarlar – TV8

En iyi komedi programı

  • Hayrettin-STAR TV
  • Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni- KANAL D
  • Çok Güzel Hareketler Bunlar- KANAL D
  • Komedi Dükkanı – STAR TV

En iyi yarışma programı

  • Kelimenin Gücü- ATV
  • Canlı Para- SHOW TV
  • Yetenek Sizsiniz- SHOW TV
  • Yok Böyle Dans- SHOW TV
  • Kelime Oyunu- BLOOMBERG HT

En iyi magazin programı

  • Pazar Sürprizi- SHOW TV
  • Süper Star Life- STAR TV
  • Dizi Tv- ATV
  • Magazin D- KANAL D
  • 2. sayfa- Kanaltürk

En iyi haber programı

  • 5 N1K- CNNTurk
  • Siyaset Meydanı- SHOW TV
  • Arena-Star TV
  • 32. Gün- KANAL D
  • Gerçek Orada Bir Yerde- NTV

En iyi ekonomi / sektör programı

  • Otomobil Sevdası- Kanal 24
  • Bakış- CNNTURK
  • Kokpit- CNN TURK
  • Ekonomi Notları-NTV
  • İş’te Gündem- CNN TURK

En iyi ana haber bülteni sunucusu

  • Mehmet Ali Birand- KANAL D
  • Uğur Dündar- STAR TV
  • Can Dündar- NTV
  • Ali Kırca-SHOW TV
  • Nevşin Mengü- CNN TURK

En iyi belgesel yapım

  • Güzel Oyun – KANAL 24
  • Portreler – CINE 5
  • Trakya’nın Kara Günleri- IZTV
  • Yeşil Doğa- CNN TURK
  • Ali Adnan Başvekil “Bir İnsan Serüveni”- TRT