Anadolu Jet, online bilet satışına başladı

İnterajans'ın kurumsal web müşterilerinden THY'nın yurt içi uçuşlara özel geliştirilen

14.05.2008 - 11:50 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

THY’nın yurt içi uçuşları için geliştirdiği Anadolu Jet, web sitesinden online bilet satışına başladı.

Sektörün ilklerinden İnteraktif web ajansı İnterajans’ın kurumsal web müşterilerinden THY’nın yurt içi uçuşlara özel geliştirilen yeni markası Anadolu Jet’in web sitesi yayına başladı.

Türk Hava Yolları, yurtiçi uçuşlara ağırlık vermek üzere konumlandırdığı markası Anadolu Jet’in lansmanını 4 Nisan Cuma günü gerçekleştirdi. Yurt içi seferleri için modellenen Anadolu Jet, 23 Nisan itibariyle uçuşlara başladı. 23 Nisan’da başlayan uçuşların biletleri 7 Nisan itibariyle yayına başlayan kurumsal web sitesi www.anadolujet.com adresinden satılmaya başlandı.

Özellikle son dönemde Internetin yaygın kullanımı nedeniyle firmalar, hizmete açılmadan önce teaser amaçlı olarak web sitelerini de yayına almayı tercih ediyorlar. Anadolu Jet’de bu amaçla lansmanıyla paralel olarak web sitesini yayına açmayı tercih eden kurumsal firmaların arasında yer alıyor.

Farklı sektördeki kurumsal siteleriyle dikkat çeken İnterajans, Anadolu Jet’e hazırladığı kurumsal sitesinde online bilet satışının yanı sıra uçuş noktalarının tanıtıldığı şehir rehberi ve uçuşlar hakkında bilgilerin yer aldığı uçuş haritası da yer alıyor. Kurumsal ağırlıklı yapılanan sitede ayrıca diğer hizmetler hakkında da detaylı bilgiler bulmak mümkün.

Anadolu Jet web sitesinin tasarımından içeriklerine tüm çalışmalarınıyürüten İnterajans, aynı zamanda THY’nın da internetteki çözüm ortağı. İngilizce, Rusça, Fransızca, Çince gibi 16 farklı dilde 45 yerel siteden oluşan THY’nın kurumsal sitesi www.thy.com’un tasarımından içeriğine web organizasyonu bütünlüklü olarak 3 yıldır İnterajans tarafından yürütülüyor.